1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'Operasyon var, Kıbrıs’a gidelim'
Operasyon var, Kıbrıs’a gidelim

'Operasyon var, Kıbrıs’a gidelim'

Türkiye’de, futbolda şike iddiaları ile pazar günü sabahı start alan operasyonun şifreleri ortaya çıkmaya başladı. Radikal Gazetesinin haberine göre, sekiz aylık bir takipten sonra tüm delilleri toplayan Türkiye Organize Suçlarla Mücadele Şubesi pol

A+A-

"Operasyon var, Kıbrıs’a gidelim"

 

Türkiye’de, futbolda şike iddiaları ile pazar günü sabahı start alan operasyonun şifreleri ortaya çıkmaya başladı. Radikal Gazetesinin haberine göre, sekiz aylık bir takipten sonra tüm delilleri toplayan Türkiye Organize Suçlarla Mücadele Şubesi polisleri, 4 Temmuz 2011 tarihinde saat 06.00’da 60 ayrı noktaya aynı anda baskın için emir aldığı yazıldı. Haberde,  Fenerbahçe’nin üst düzey yöneticilerine baskın yapılacağı haberi 2 Temmuz Cumartesi günü öğle saatlerinde sızdı.

Emniyet’ten bir polisin yaptığı ‘Boşboğazlık’ birkaç saat içinde Şekip Mosturoğlu’na ulaştı. Mosturoğlu da Aziz Yıldırım’a hemen telefon açıp “Kulüple ilgili önemli bir konu var. Toplantı yapmamız lazım” dedi. Bu sözler üzerine polis, bilgi sızması olduğunu anladı. Diğer şüpheliler arasında da bir hareketlenme başlayınca polis, operasyonu 24 saat önceye pazar sabahına almaya karar verdi. Bu arada operasyon bilgisini alan bazı şüphelilerin pazar günü THY uçağı ile Kıbrıs’a gitmek için hazırlık yaptığı iddia ediliyor.

Taraf Gazetesinin haberine göre ise, şike operasyonunu önceden haber alan Aziz Yıldırım ve 20 arkadaşının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne kaçmaya çalıştıkları ortayı çıktığı yazıldı. Mahkeme kararıyla dinlenen telefonlarda operasyonun sızdığı, Aziz Yıldırım ve yöneticilere telefonla "size operasyon yapılacak" bilgisinin gittiği tespit edildi. Teknik takibe takılan bu telefon üzerine, Organize Şube ekipleri Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve üst düzey diğer yöneticilerin Kıbrıs'a kaçmaya hazırlandıklarını öğrendi.

 

 

 

Bu haber toplam 3782 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler