1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'Opera dinleyecek diye notları düşüktü...'
Opera dinleyecek diye notları düşüktü...

'Opera dinleyecek diye notları düşüktü...'

CTP-BG Milletvekili Arif Albayrak, meclis kürsüsünde bu kez hedefini Başbakan İrsen Küçük olarak seçti. Albayrak, gündem dışı konuşmasında, renkli konuları da gündeme getirdi. Meclis’te esen sert rüzgarları esprileri ile dağıtan Albayrak, Başbakan K

A+A-

 

 

CTP-BG Milletvekili Arif Albayrak, meclis kürsüsünde bu kez hedefini Başbakan İrsen Küçük olarak seçti. Albayrak, gündem dışı konuşmasında, renkli konuları da gündeme getirdi. Meclis’te esen sert rüzgarları esprileri ile dağıtan Albayrak, Başbakan Küçük’e, “Bilin Ajda (Pekkan)’ı hem  Serdar Ortaç’ı dinleyesin” diyerek, Kıbrıslı sanatçılara ilgi göstermediğini söyledi.

Albayrak, bir bilgiyi de meclistekilerle paylaşarak, “Küçük, gençliğinde çok operaya gidermiş o yüzden de notları düşükmüş” derken, oturduğu yerden buna karşılık veren Küçük, “Sen nerden bilin benim notlarım düşüktü” cevabını verdi, Meclis’te kahkahalar koptu.

 


 

BES 10 Nisan’ı bekliyor

 

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, 200 kişiyi yeniden işten atmaya karar verdi. Her ay maaş ödemelerinin yaklaştığı günlerde artık çok da alışkın olduğumuz bu açıklamaları bir yandan duymak istemesek de bir yandan da ‘ya yaparsa’ diyerek Belediye Emekçileri Sendikası (BES)’nın bu konudaki tutumunu merak ediyoruz.

Dün bu açıklamaların hemen ardından BES Başkanı Savaş Bozat ile kısa bir görüşme yaptık, “Bizde çok duyar olduk bu açıklamaları. Ama İçişleri, Çalışma Bakanlığı, Başbakanlık ve Cemal Başkan’a bir yazı gönderdik. 10 Nisan’da maaşlarımızı almazsak, yeni eylemlere gideceğiz” dedi.

 

 


Lefke Belediyesi’ne hibe…

 

Turizm Bakanlığı, TC Elçiliği ve Çukurova Kalkınma Ajansı işbirliği ile Turizm Potansiyelinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında hibe alacak 19 işletme açıklandı. Turizm işletmelerinin yanı sıra hibe alacak olan 2 belediye dikkat çekti; Tatlısu ve Lefke Belediyesi…  Tatlısu Belediyesi’nin projesi 1’nci sırada yer alırken, Lefke Belediyesi’nin ne gibi bir projeyi hayata geçireceği merak edildi. Özellikle bölgede yapılmasın planlanan ve son anda bölge halkının verdiği tepki sonucu yapılmayan petrol dolum tesisine sesini çıkarmayan, o dönem turizm ve çevreyi düşünmeyen, önemsemeyen Lefke Belediye yönetiminin Lefke’de turizmi geliştirme projesi için hibe alması dikkat çekti.

Projenin ne olduğuna dair merağımızı gidermek üzere aradığım Turizm Bakanı Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu, “Biz sadece projeleri kabul ettik. Değerlendirmeyi Çukurova Kalkınma Ajansı yaptı. Kimlerin projelerinin uygun olduğuna onlar karar verdi” diyerek durumu özetledi.

Aşıkoğlu, “Projeyi kim yazmışsa güzel yazmış olmalı ki Lefke Belediyesi hibeyi almaya hak kazandı” dedi.

Yani Lefke Belediyesi’nin projeyi kazanmasındaki en önemli sebep eğer aksi bir durum yoksa proje yazarı. Peki bugüne kadar hiçbir sorumluluğunu yerine getirmeyen Lefke Belediyesi yönetimi, şimdilik içeriğini bilmediğimiz projeyi ne kadar uygulayacak. Hibe parası, umarız başka amaçlar için kullanıma açılmaz…

 

 


 

 

 

İntihara sürükleniyoruz

 

“Siz seyredin!

Bir bir ölen; bir bir kaybolan; bir bir iflas eden yurttaşlarınızın seyrine dalın! Biz bakarız başımızın çaresine!

Siz lüksünüze lüks, mevkiinize mevki katın!

Siz çevrenizdeki küçük insanları(!) satın almanın yollarını arayın. Mevkilerinizi ve paralarınızı kurnazlığınıza ekleyin: Gücünüzü artırın!

Demek ekonomi büyüyor.

Demek Avrupa’daki krize, gelişmiş memleketlerin ekonomide daralmaya gitmelerine karşın bizim ekonomimiz uçuyor.

Demek devlet maliyesinin yönetimi çok işe yarıyor.

Yine de ekonomik nedenlere dayalı intiharlar;

Ekonomik sıkıntılara dayalı boşanmalar;

Ekonomik nedenlerden kaynaklanan iflaslar, mazbatalar bitmek bilmiyor.

Bitmek ne kelime: Her geçen gün artıyor!”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 

 


Kışkırtıcı Ajanlar

 

“Hükümet hiçbir konuda konsensüs sağlamak istememekte, muhalefeti hiçe saymakta, akılcı önerileri dahi kaale almamakta kendinden olmayanları düşman gibi görmektedir. Bu ruh hali tam bir “emir eri” havası yaratmaktadır.

Hükümet “birileri ister ve bende kayıtsız şartsız bunu yaparım” zihniyetinin hakim olduğu bir psikolojiye sahiptir. Hükümet bu ruh haliyle temsil ettiği toplumun menfaatlerine aldırış etmeden, halkın refahını ve mutluluğunu düşünmeden icraatlar yapmaktadır.

Hükümet bu karakteriyle tipik bir kışkırtıcı ajan gibi davranıp halkı ve muhalefeti resmen isyana ve şiddete teşvik etmektedir.”

 

BARIŞ MAMALI

 


Polis bir baksın

 

“Yaşları 9 ile 15 arasında değişen çocuklar ‘uçucu madde’ içeren ‘bally’ adlı yapıştırıcı kullanıyorlar...

Daha doğrusu poşetin içine boşaltıp burunlarına çekiyorlar...

Sonrası?..

Ne yaptıklarını bilmez hale geliyorlar...

Bağırıp, çağırıyor, edepsiz hareketler yapıyorlar...

Fazla kaçırdıkları zaman yerlere düşüp kalıyorlar...

Burası küçük bir ülke...

Küçük bir ülkede bu tür olayların önüne geçebilmek zor değildir...

İstenmesi halinde birkaç gün içinde bu tür olayların kökü kurutulabilir!..

Ama istemek, önemsemek ve çalışmak gerekir...

Mesai bitince ‘eve gitme’ zihniyetini terk ederseniz...

Saate bakmadan çalışır ve çalıştırırsanız...

İnsan yaşamına önem verirseniz...

Mutlaka yaşadığınız ülkede suçları asgariye indirirsiniz...

Kuzey Kıbrıs’ın artık ‘partizanlıktan uzak’, çalışkan ve fedakar yöneticilere ihtiyacı vardır...”

 

REŞAT AKAR

 


 

 

“Başbakan İrsen Küçük,su ve petrolden sonra kimse bizi tutamaz dedi,ve ekledi Tayyip Bey'in desteği arkamda.

Belli ki o da uçacak. A İrsen Bey,halkın desteği arkanızda olmadıktan sonra söylediklerin halk nezdinde itibar görmedikten sonra.

Tayyip Bey'in desteği arkanda olsa ne yazar olmasa ne yazar.”

 

Derviş DOĞAN’ın profilinden

 


 

“KKTC’li sanatçılar VIP’den geçemezken TC’den gelen bir dizi oyuncusu ile yanındaki heyetin VIP’den nasıl geçti? Bir sanatçı ülkeyi temsilen bir yere gidecekse ve uluslararası üne sahipse VIP’den geçebilmesi gerekir. Kültür ataşeliği verilecekse, bu konuda kendi ülke sanatçılarına bakılmasını ve meclise danışılması gerekir”

Arif ALBAYRAK (CTP-BG Milletvekili)

 


 

“Yurt Dışı Kıbrıslı Türkler Başkanlığı Birimi’nin kurulmasında yöntem yanlış olabilir. Amacı yurt dışındaki Türklere hizmet etmek ve yatırım yapmalarını sağlamak. Dışişleri Bakanlığı protokol dışına çıkamaz, Dışişleri lobicilik yapamaz. Muhalefetin amacı yurt dışında yasayan Kıbrıslı Türklerin gelmesini, KKTC’ye yatırım yapmalarını önlemekse bunu söylemeleri gerekir”

 

Ejder ASLANBABA (UBP Milletvekili)

 


 

FOTO YORUM…

 

 

Atatürk Öğretmen Akademisi öğrencileri dün, burslarının zamanında yatırılması talebiyle Maliye Bakanlığı’na gitti. Müsteşar Olgun Amcaoğlu ile görüşen gençler arasında, ‘randevu verip, vermeme’ tartışması yaşandı. Tartışmadan sonuç alınamayınca Müsteşar Amcaoğlu, gençleri öylece bırakıp, kaçtı.  

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1065 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler