1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Onurer'den KTFF'ne destek
Onurerden KTFFne destek

Onurer'den KTFF'ne destek

Onurer ve ekibi Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu'nu ziyaret etti.

A+A-

Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP) Cumhurbaşkan adayı Mustafa Onurer ve ekibi Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF)’yi ziyaret etti.

KSP’den verilen bilgiye göre Onurer, “Sertoğlu’nun futbol için ortaya koyduğu iradeyi ülkeyi yönetme iddiasında olan siyasilerin gösterememesi ibret vericidir” diyerek, Sertoğlu'nu duruşundan dolayı kutladı.

Onurer, “Kıbrıs Türk halkının iradesini hiçe sayan TC yöneticilerinin Kıbrıs'ta temsilcilik açmak üzere FIFA'ya yaptıkları müracaatın kabul edilemez olduğunu, Sertoğlu ve ekibinin bu durumu engellemek üzere aldıkları tedbirleri desteklediklerini” belirtti.

Onurer, sadece futbol üzerinden irade ortaya koymakla yetinmeyip ülke insanının futbolcu olsun olmasın egemenliği için "Artık yeter" demesi gerektiğine vurgu yaptı.

KKTC’de yaşanan bu gelişmeleri siyasi arenaya taşımak gerektiğini belirten Onurer, “1974 'ten beri nüfus taşıma, Türkleştirme, asimilasyon ve ambargoların bilinçli bir şekilde ayarlanıp programlanarak Kıbrıs Türk halkının kaderiyle oynandığını” savundu.

Bu planın 1974’ten beri ilk kez Sertoğlu tarafında delindiğini kaydeden Onurer, Kıbrıs Türk halkının iradesini her alanda geri almak gerektiğini ekledi. (tak)

Bu haber toplam 1010 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler