1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Onurer, mal varlığını açıkladı
Onurer, mal varlığını açıkladı

Onurer, mal varlığını açıkladı

KSP Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Onurer, mal varlığını açıkladı.

A+A-

Kıbrıs Sosyalist Partisi’nin (KSP) Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Onurer, mal varlığını açıkladı.

Onurer’in, KSP Basın Bürosu aracılığıyla yaptığı şahsi ve ailevi mal beyanına göre, "Küçük Erenköy’de 3 dönümlük bir arazinin 1/5 hissesi ve arazi üzerinde 40 metre kare ahşaptan balıkçı kulübesi, 4.8 metre uzunluğunda iki asma motorlu tekne, 1997 model çift kabin Mitsubishi-Strada araba, eşinin adına Bulut İnşaat'tan henüz tapusu alınmamış daire, eşinin adına 2007 model Ford Fiesta marka araba ve Kıbrıs Türk Öğretmenler Bankası’nda 2 bin sterlinlik mevduatları" bulunuyor.

Onurer, Öğretmenler Bankası’nda yaklaşık 10 bin TL’lik overdraftı bulunduğunu da açıkladı.

“TAPU VE BANKA BİLGİLERİ GÖRÜLEBİLMELİ”

Onurer açıklamasında mal beyanının sadece seçim zamanları değil, sürekli gündemde olması gerektiğini, bu doğrultuda tapu ve banka bilgilerinin her isteyenin görebileceği bir sistem oluşturulması gerektiğini kaydetti. Bunun tüm seçilmiş ve atanmışlar için ve hatta tüm sermayedarlar için de zorunlu kılınması gerektiğini ifade eden Onurer, mal beyanına “nereden buldun?” uygulamasının da dahil edilmesi gerektiğini belirtti.

“SEÇİM BÜTÇESİ DE AÇIKLANMALI”

Adayların mal beyanına seçim kampanyasında harcanacak bütçenin de dahil edilmesi gerektiğini kaydeden Onurer, “Tüm adaylar seçim kampanyaları için ayırdıkları bütçe miktarını ve bunu nereden bulduklarını da açıklamalıdırlar” dedi.

(TAK)

Bu haber toplam 1894 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler