1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ONLARIN EVİ ARTIK ARA BÖLGE
ONLARIN EVİ ARTIK ARA BÖLGE

ONLARIN EVİ ARTIK ARA BÖLGE

Lokmacı barikatının bulunduğu, Birleşmiş Milletler kontrolündeki ara bölge, on iki gündür; Kıbrıs’ta birleşmeyi ve "siyasi rezilliklerin son bulmasını" hedefleyen bir eyleme sahne olmakta “Birleşik bir adada, kendi hayatımız istiyoruz!̶

A+A-

 

 

Lokmacı barikatının bulunduğu, Birleşmiş Milletler kontrolündeki ara bölge, on iki gündür; Kıbrıs’ta birleşmeyi ve "siyasi rezilliklerin son bulmasını" hedefleyen bir eyleme sahne olmakta  

“Birleşik bir adada, kendi hayatımız istiyoruz!”

Lokmacı'dan Ledra'ya uzanan caddede, gençlerin "Birleşik Kıbrıs'ta kendi hayatımızı istiyoruz" eylemi 12'nci gününe girdi.
Ara bölge, on iki gündür; Kıbrıs’ta birleşmeyi ve siyasi rezilliklerin son bulmasını hedefleyen bir eyleme sahne olmakta. ‘Ara Bölgeyi İşgal Etmek’ başlığı altında sürdürülen eylemi, Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rumlar birlikte yürütmekte. Sürekli olarak BM askerleri tarafından denetlenen ve toplamda yüz kişilik gönüllü bir grubun nöbetleşe gerçekleştirdiği eylem, yirmi dört saat boyunca aralıksız sürüyor.

Gençler; bu adanın insanlarının birlikte yaşamalarının zamanının geldiğinin altını çiziyor ve bu sebeple de bu eylemin devam edeceğini belirtiyor.

 

 Eylemci gençler sınırdan geçenlere dağıttıkları broşürlerde, www.occupybufferzone.info adresinden geniş bilgi alınabileceğini belirtiyorlar.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1516 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler