1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ONLAR DA SAYIŞTAY MAĞDURLARI
ONLAR DA SAYIŞTAY MAĞDURLARI

ONLAR DA SAYIŞTAY MAĞDURLARI

HEM “RESMEN” MEMUR OLDULAR, HEM DE İŞSİZ! Sayıştay Başkanlığı için açılan sınavı kazanan gençler, günlerdir işbaşı yapamadıklarını ve bunun “haksızca engellendiğini” belirterek, “Bu nasıl bir yönetim” dedi. 6 kişi,

A+A-

HEM “RESMEN” MEMUR OLDULAR, HEM DE İŞSİZ!

 

Sayıştay Başkanlığı için açılan sınavı kazanan gençler, günlerdir işbaşı yapamadıklarını ve bunun “haksızca engellendiğini” belirterek, “Bu nasıl bir yönetim” dedi.
6 kişi, ellerinde 12 Mart 2012 tarihini taşıyan “atanma belgesi”ne rağmen iş başı yapamıyor.
Kamu Hizmeti Komisyonu’nun sınavı sonucu 397 kişi arasından 5’i Sayıştay, 1’e de Maliye Bakanlığı’nda denetçi olarak çalışma hakkı kazanan yurttaşlar, YENİDÜZEN’i ziyaret ederek sorunlarını aktardı.
“Mağduruz” diyen yurttaşlar, Kamu Hizmeti Komisyonu’nun belgesine rağmen, Sayıştay Başkanı tarafından kendilerine “yeterli nitelikte değilsiniz” tebliği yapıldığını ve görevlerine başlamalarının engellendiğini belirtti.

“MADEM YETERSİZDİK, SINAVI NASIL KAZANDIK”

Sayıştay Başkanı Osman Korahan’ın kendilerine işe alınmayacaklarını sözlü olarak bildirmesinin üzerine, “Madem yetersizdik, sınavda nasıl başarılı olduk?” sorusunu sorduklarını belirten Görkem Gürçınar, Sonay Sonalp, Kemal Özen, Elif Bomboz, yarıştıklarını, hak kazandıklarını ancak işbaşı yapamadıklarını vurguladı.

ŞU ANDA RESMEN MEMURUZ”

“Şu anda memuruz” diyen gençler, “Bunun aksi bir yargı kararı olmadığı sürece resmen atandığımız pozisyonlarda çalışma hakkımızı kullanmak istiyoruz” dediler.
Sınav mağdurları bir sonuç almak için 23 Mayıs’a ertelenen mahkemeyi bekleyecekler.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2039 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler