1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÖNCÜ KADINLARIMIZ'A ÖDÜL
ÖNCÜ KADINLARIMIZA ÖDÜL

'ÖNCÜ KADINLARIMIZ'A ÖDÜL

Kuzey Kıbrıs Turkcell'den "Öncü Kadınlarımız"a ödül 5 Mart pazartesi akşamı, saat 19.00'da, Lefkoşa Merit Otel'de düzenlenecek etkinlikte, Kuzey Kıbrıs Turkcell, pek çok alandaki öncü kadınlarımızı ödüllendirecek. Kuzey Kıbrıs Turkcell, 8 Mart Dünya

A+A-
Kuzey Kıbrıs Turkcell'den
"Öncü Kadınlarımız"a ödül

5 Mart pazartesi akşamı, saat 19.00'da, Lefkoşa Merit Otel'de düzenlenecek etkinlikte, Kuzey Kıbrıs Turkcell, pek çok alandaki öncü kadınlarımızı ödüllendirecek.


Kuzey Kıbrıs Turkcell, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle "Öncü Kadınlarımız" başlığı altında bir ödül töreni ve kokteyl düzenliyor.
Kuzey Kıbrıs Turkcell'den yapılan açıklamada, "Hayat Paylaştıkça Güzel" anlayışıyla düzenlenecek etkinlikte, "Doğumdan ölüme, üretimden emeğe, bilimden özveriye" kadar kadınların yaşamın her alanına sevgi, hoşgörü ve değer kattığı üzerinde duruldu.
5 Mart pazartesi akşamı, saat 19.00'da, Lefkoşa Merit Otel'de düzenlenecek etkinlikte, pek çok alandaki "öncü kadınlar"a ödül verilecek.

KİMLER ÖDÜL ALACAK?

Eğitimci, Araştırmacı, Yazar Neriman Cahit'in araştırmaları kaynak alınarak belirlenen listede, bu yıl şu isimlere ödül verileceği açıklandı:
İlk Kadın Kimayager Ayşe Coşar, İlk Kadın Polis Müdürü         Pervin Gürler, İlk Kadın Trafik Müdürü Şenay Kebapcı, İlk Kadın Eğitim Bakanı Canan Öztoprak, İlk Kadın Meclis Başkanı Fatma Ekenoğlu, İlk Kadın Bakan Onur Borman, İlk Kadın Sağlık ve Çevre Bakanı Gülsen Bozkurt, İlk Kadın Rektör Ufuk Taneri, İlk Kadın Avukat Şefika Durduran, Ülkemizde 'Nükleer Tıp' Konusunda Doktora Yapmış İlk Kadınımız Latife Birgen, İlk Kadın Turizm Bakanımız Ayşe Dönmezer, İlk Kadın Kurucu Meclis Üyesi Fatma Azgın, KKTC Meclisi'ne giren Kadın milletvekilleri Ruhsan Tuğyan, ilk kadın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, Türk Ajansı Kıbrıs'ın ilk kadın müdürü, gazeteci Perihan Aziz, İlk Kadın Kaymakam Beran Bertuğ.
Ayrıca, bu çalışmaya ışık tutan Neriman Cahit'in de gecede ödüllendirileceği belirtildi.
Kuzey Kıbrıs Turkcell'in açıklamasında, bir süre önce, girişimci kadınların da ödüllendirildiği anımsatılarak, "Kültürden sanata, spordan eğitime daha pek çok öncü kadınımız vardır. Amacımız, bu özel etkinliği gelenekselleştirerek, her yıl, ülkemize değer katan öncü kadınlarımızı toplum önünde alkışlamak, onlarla onurlanmaktır" görüşüne yer verildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1161 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler