1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖNCE DARP SONRA TECAVÜZ
ÖNCE DARP SONRA TECAVÜZ

ÖNCE DARP SONRA TECAVÜZ

Haspolat bölgesinde bulunan bir binada ikamet eden Vietnamlı iki kadını darp edip, tecavüz ettikleri iddiasıyla iki kişi tutuklandı. 27 Haziran 2012 tarihinde meydana gelen meseleyle bağlantılı olarak isminin baş harfleri V.A ile O.B şüpheli olarak tutukl

A+A-

 

 

Haspolat bölgesinde bulunan bir binada ikamet eden Vietnamlı iki kadını darp edip, tecavüz ettikleri iddiasıyla iki kişi tutuklandı. 27 Haziran 2012 tarihinde meydana gelen meseleyle bağlantılı olarak isminin baş harfleri V.A ile O.B şüpheli olarak tutuklandı. Zanlı 1 olan Türkmenistan uyruklu V.A ile zanlı 2 Türkiye uyruklu O.B dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin huzurunda görülen tahkikat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davada Savcı Cemaliye Usanmaz ve zanlılar şahsen hazır bulundu. Savcı, meselenin tahkikat memuru Polis Çavuşu Ertan Akçaylı’yı mahkemeye tanık olarak dinletti. Akçaylı mahkemede yeminli şahadet vererek, olayla ilgili olguları aktardı.

 

 

Mahkeme, polisin tutukluluk talebi üzerine zanlılara söz hakkı verdi. Zanlı 1: “İkimiz beraberdik” diye konuşurken, zanlı 2 de “ben işin içinde değilim gerekirse ispatlarım” dedi.

Kıdemli Yargıç Ulutekin de, bu tür olayların toplumda infial yarattığına dikkat çekerek, meselenin oldukça ciddi olduğunu aktardı. Zanlı 2’nin olayın içinde olup olmadığının araştırılmasına direktif vererek, zanlı 1’in gönüllü ifadesinin de araştırılması gerekçesiyle zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.  

 

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 817 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler