1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÖLÜ BÖLGEDEN FISILTILAR' İSTANBUL FİLM FESTİVALİ'NDE
ÖLÜ BÖLGEDEN FISILTILAR İSTANBUL FİLM FESTİVALİNDE

'ÖLÜ BÖLGEDEN FISILTILAR' İSTANBUL FİLM FESTİVALİ'NDE

Kıbrıslı Türk Yönetmen Çağrı Beyaz’ın adada çekilen “Ölü Bölgeden Fısıltılar” adlı filmi, İstanbul Uluslararası Film Festivali’nin “Yeni Türk Sineması” bölümüne seçildi.

A+A-

 

 

Kıbrıslı Türk Yönetmen Çağrı Beyaz’ın adada çekilen “Ölü Bölgeden Fısıltılar” adlı filmi, İstanbul Uluslararası Film Festivali’nin “Yeni Türk Sineması” bölümüne seçildi.

Yapımcılığını Kans Yapım ve Paradoks Film’in yaptığı, genç yönetmen Çağrı Beyaz’ın “Ölü Bölgeden Fısıltılar” adlı filminin seçildiği bölüm, “gelecek vadeden yönetmenlerin ve festival ödüllü filmlerin” yer aldığı bölüm olarak biliniyor.

Avrupa’nın birçok festivalinden de resmi yarışma daveti alan filmde Mete Pere, Leman Özdoğan ve Sevcan Çerkez başrolleri paylaşıyor.

Kıbrıslı Türk Yönetmen Çağrı Beyaz, galası 12 Nisan Perşembe günü İstanbul Beyoğlu sinemasında yapılacak filmle ilgili görüşlerini yazılı açıklamasında şöyle dile getirdi:

“Sinema, bugün herkesin ilgi duyduğu bir alan. Her sene Türkiye’de birçok film çekiliyor ve bunlardan bir kısmı ticari başarı yakalıyor. Ben, ticari bir başarı yakalamak için film yapmak istemem, zaten istesem de yapamam. Kendim için film yapmıyorum tabii ki, izlensin ve üzerinde tartışılsın isterim, ama benim için sinema Nuri Bilge Ceylan’ın söylediği gibi ‘ruh kardeşlerime yolladığım bir mektuptur’.

Sinema benim için bir yüzleşme alanı... ‘Ölü Bölgeden Fısıltılar’ da, Kıbrıs’ın yakın tarihine odaklanan bir film. Doğup büyüdüğüm ülkemdeki halkımın başına gelenleri anlatma fikri uzunca bir süredir üzerinde çalıştığım bir projeydi. Benim için özel olan bu projeyi zor şartlarda da olsa hayata geçirmeyi başardık. Hani böyle ‘paramız çok azdı, filmi zor bitirdik’ gibi ağlamaklı sözler sarf etmek istemem ama şu an festivalde aynı bölümde olduğumuz filmlerin onda birine denk gelen bütçeyle filmi çektiğimizi söylemenin çok yanlış olmadığını düşünüyorum.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 864 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler