1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'OLMAYAN PARALAR KONUŞULUYOR'
OLMAYAN PARALAR KONUŞULUYOR

'OLMAYAN PARALAR KONUŞULUYOR'

Geçtiğimiz yıl başarılı bir sezon geçirmesine rağmen, play-off final maçında Hamitköy’e yenilerek Süper Lig’e yükselemeyen Mormenekşe, bu sezon bıraktığı yerden devam etmeyi amaçlıyor. Bu bağlamda, YENİDÜZEN’e konuşan Mormenekşe Kulübü

A+A-

 

 

 

Mormenekşe Kulübü Başkanı Metin Menekşeli, astronomik transferlere tepki koydu

 

 

Metin Menekşeli, transferde konuşulan miktarları Mağusa kulüplerinin veremeyeceğini belirterek, kendi özkaynaklarına döndüklerini ve eksik görülen yerlere nokta transferler yapacaklarını söyledi

 

Altyapıdan en az dört futbolcuyu A takıma monte edeceklerini kaydeden Menekşeli, geçen sezon play-off finalinde kaybettikleri Süper Lig biletini bu sezon almak istediklerini de vurguladı

 

Necmi BELGE

 

Geçtiğimiz yıl başarılı bir sezon geçirmesine rağmen, play-off final maçında Hamitköy’e yenilerek Süper Lig’e yükselemeyen Mormenekşe, bu sezon bıraktığı yerden devam etmeyi amaçlıyor.

Bu bağlamda, YENİDÜZEN’e konuşan Mormenekşe Kulübü Başkanı Metin Menekşeli, geçtiğimiz sezonki şansızlığı bu sezon kırıp, arzu ettikleri Süper Lig’e yükselmek istediklerini söyledi.

Bunun için de kolları sıvadıklarını ifade eden başkan Menekşeli, ne var ki, transferde astronomik rakamların dolaştığını dile getirirken, kendi ifadesince “olmayan paraların” konuşulduğunu iddia etti.

Bazı kulüplerde para olsa bile, bu paraların sadece üç-beş futbolcunun transferi için geçerli olabileceğini ifade eden Menekşeli, Mağusa bölgesinde bu rakamları verecek kulüp bulunmadığının ve futbolcuların önlerinin kapandığının altını çizdi.

 

“ÖZKAYNAĞIMIZA DÖNDÜK”

 

Bu nedenle, kendi özkaynaklarına döndüklerini belirten Menekşeli, geçtiğimiz sezon çeşitli kulüplere kiralık olarak verdikleri 11 futbolcu olduğunu söyledi.

Bu futbolculardan üç tanesinin Gençler Birliği’nde, üç tanesinin Vadili’de yer aldığını ve bu futbolcuların bu takımların başarılarına katkı koyduklarını dile getiren Menekşeli, diğer futbolcularının ise Akova ile Yiğitler’de 2’şer ve Mehmetçik’te bulunduğunu açıkladı.

 

“NOKTA TRANSFERLER YAPACAĞIZ”

 

Bu futbolcuların uygun isteklerle gelirlerse onlarla anlaşmak niyetinde olduklarını ifade eden Menekşeli, Eralp hoca ile yeniden anlaştıklarını anımsattıktan sonra, Eralp hocanın önerileri doğrultusunda eksik yerleri gidermek için bir kaleci, bir defans, bir de orta sahaya olmak üzere nokta transferler yapacaklarını belirtti.

 

U15 TAKIMINDAN TAKVİYE

 

 Altyapıya da önem verdiklerinin altını çizen başkan Menekşeli, bu bağlamda, 0-6 yaş grubundan başlayarak U15’e kadar takım oluşturduklarını söyledi. U15 takımlarının grubunda başarılı maçlar çıkarttığını ve grubunu ikinci sırada tamamladığını anımsattı.

Başkan Menekşeli, Eralp Şerifoğlu’nun U15 ve U19 takımını yakından izlediğini ve U19 takımdan en az beş futbolcuyu A takım kadrosuna almayı düşündüğünü ve bu futbolcuların da 1.95 boyundaki kaleci Doğu Ergazi, orta sahadan Nazım Özbil, defanstan libero Doğukan Özdesoy, stoper Kaycan Avcı ve defans ile forvet Mustafa Menekşeli olduğunu sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 603 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler