1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'OLMAYAN FEDERASYONLAR BİRLİĞİ SÖZCÜSÜ'
OLMAYAN FEDERASYONLAR BİRLİĞİ SÖZCÜSÜ

'OLMAYAN FEDERASYONLAR BİRLİĞİ SÖZCÜSÜ'

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi yayınladığı bir bildiri ile dün spor basınında 29 spor federasyonunun açıklamalarına yanıt verdi.

A+A-

 

 

 

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi yayınladığı bir bildiri ile dün spor basınında 29 spor federasyonunun açıklamalarına yanıt verdi. Bildiride tüm spor federasyonları üyeliğe çağrılırken, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu için “Olmayan federsayonlar birliği sözcüsü” tabiri kullanıldı

 

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi, dün spor basınında yer alan açıklamalara yayınladığı bir bildiri ile yanıt verdi. Bildiride tüm dernekler gibi, KKTC Milli Olimpiyat Komitesi’nin de, ilgili yasalara uygun olarak tescil edildiği, yöneticilerinin de genel kurulda seçimle göreve başladığı belirtildi.

Olimpiyat Komitesi’nin yazılı açıklamasında, bugüne dek 16 spor federasyonunun tüzüklerini göndererek, üyelik başvurusunda bulunduğunu, geriye kalan diğer federasyonların ise, yasayı tanımaz davranışlarını sürdürerek, yapılan tüm çağrılara rağmen, resmi üyelik başvurusu yapmadıkları belirtildi.

Açıklamada “12/2011 Beden Eğitimi ve Spor (Değişiklik) Yasası’nın 6’ncı; esas Yasa’nın 18 (2) maddesinin hükmüyle, tüm spor federasyonlarının KKTC Milli Olimpiyat Komitesi’ne üyeliğini zorunlu kılmaktadır. Spor federasyonlarımızın, yasaya uygun olarak, bir an önce üyelik gereklerini yerine getirmelerini bekliyoruz” denildi.

 

“SERTOĞLU OLMAYAN ‘FEDERASYONLAR BİRLİĞİ’ SÖZCÜZÜ”

 

Dün 29 Spor federasyonunu temsilen yayınlanan bildiride Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’nda da yanıt veren KKTC MOK, Sertoğlu’na “olmayan “federasyonlar birliği” sözcüsü” tabirini kullandı ve  “böyle davranarak, kişisel davranışlarını ve demeçlerini, 29 federasyon adına yapıyormuş gibi göstermesini de üzüntüyle karşılıyoruz” denildi.

Bildiride son olarak “Derneklerde sorunlar, genel kurul toplantılarında tartışılır ve çözüme kavuşturulur. Yasalarla tescil edilmiş bir kuruluşa, yasaya rağmen üye olmamakta, aidat ödememekte direnen federasyonlarımızı, spor kamu oyu önünde bir kez daha, yasa hükümlerine uymaya davet ediyoruz.” denildi. Yapılan bu açıklamanın ardından 29 spor federasyonunu tepkisinin ne olacağı merak konusu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 362 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler