1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. OLMAK YA DA OLMAMAK
OLMAK YA DA OLMAMAK

OLMAK YA DA OLMAMAK

Telsim Süper Ligi’nin 22’nci haftasında tüm karşılaşmalar yarın oynanıyor. Haftanın en önemli karşılaşmalarında lider Çetinkaya, lig üçüncüsü Mağusa Türk Gücü ile karşılaşırken, lig ikincisi K.Kaymaklı, dördüncü sıradaki Yenicami ile mücadele

A+A-

 

 

Telsim Süper Ligi’nin 22’inci haftasında tüm karşılaşmalar yarın oynanıyor

  

Haftanın en önemli karşılaşmalarında lider Çetinkaya, lig üçüncüsü Mağusa Türk Gücü ile karşılaşırken, lig ikincisi Küçük Kaymaklı, dördüncü sıradaki Yenicami ile mücadele edecek. Çetinkaya-MTG maçında Mehmet Malek, Küçük Kaymaklı-Yenicami karşılaşmasında ise Fehim Dayı düdük çalacak

 

Hüseyin KIRAL

 

Telsim Süper Ligi’nin 22’nci haftasında tüm karşılaşmalar yarın oynanıyor. Haftanın en önemli karşılaşmalarında lider Çetinkaya, lig üçüncüsü Mağusa Türk Gücü ile karşılaşırken, lig ikincisi K.Kaymaklı, dördüncü sıradaki Yenicami ile mücadele edecek. Play-off mücadelesi veren takımlardan Türk Ocağı ile Düzkaya, Lapta ile de Göçmenköy karşı karşıya gelecek.

 

PAZAR

Çetinkaya – Mağusa T.G. (Mehmet Malek)

Lider Çetinkaya Süper Lig’in tamamlanmasına 5 hafta kala 7 puan gerisinden gelen ligin üçüncü sırasında bulunan Mağusa Türk Gücü ile Lefkoşa Atatürk Stadı’nda karşılaşacak. Geçtiğimiz hafta Mağusa Türk Gücü’nün iyi bir oyundan sonra Küçük Kaymaklı’yı mağlup etmesi lige yeniden dönüş yapmasına sebep olurken, sarı-yeşillilerin Çetinkaya karşısında alacakları bir galibiyet şampiyonlukta yeniden iddialı duruma gelmelerini sağlayacak. Bu bilinç içerisinde maça çıkacak olan lider Çetinkaya’da, bu karşılaşma için yenemezsem, yenilmeyim durumu ağır basıyor. Yalnız MTG karşısında alınacak üç puan şampiyonluğa bir adım daha yaklaştıracak.

 

K. Kaymaklı – Yenicami (Fehim Dayı)

Liderin en yakın takipçisi Küçük Kaymaklı geçtiğimiz hafta MTG karşısında aldığı mağlubiyetin ardından yarın Yenicami karşısında da takılması halinde şampiyonluk hayallerinin suya batmış olacağının bilinci içerisinde maça çıkacak ve mutlak üç puan almak isteyecek. Üç puanı alabilecek güce de sahip bir takım Küçük Kaymaklı, yalnız çıkmayan candan umut kesilmez misali, Çetinkaya’nın, MTG ile önümüzdeki hafta da kendisi ile mücadele etmesi, Yenicami’nin yeniden şampiyonluk sözcüğünü kullanmasına nerden oldu. Ancak oynayacağı Küçük Kaymaklı maçından üç puan alması gerekiyor. Alabilir de!

 

Türk Ocağı – Düzkaya (Serkan Şimşek)

Ligde play-off’un dışında kalma mücadelesi veren Türk Ocağı ile Düzkaya karşılaşması üç sonuca da açık bir karşılaşma. Türk Ocağı 22 puanda 10’uncu sırada bulunurken, 17 puanla 12’nci sırada bulunan Düzkaya karşılaşmasında Türk Ocağı kendi evinde galip gelip aradaki puan farkını artırmak isterken, Düzkaya ise geçtiğimiz hafta kendi seyircisi önünde Lapta karşısında aldığı beklenmedik mağlubiyetin acısını çıkarıp ilerleyen haftalara umutla bakmak istiyor.

 

Lapta – Göçmenköy (Ulus Sediral)

24 puanlı Lapta ligde 9’uncu sırada, tam play-off sınırında bulunuyor. Rakibi Göçmenköy ise 17 puanla bugün lig tamamlanmış olsa küme düşer pozisyonunda 13’üncü sırada yer alıyor. Lapta karşılaşmadan galip ayrıldığı takdirde çok büyük bir ohh çekecek, Göçmenköy ise ilk kez mücadele ettiği lige veda edecek duruma gelecek.

 

Cihangir – Lefke (Alkın Gedikoğlu)

Ligde kalan haftalarda sadece prestij maçları yapacak olan iki takım da ligin sonunda ilk beş içerisinde yer almak için mücadele edecek.

 

B. Bağcıl – Gönyeli (Serkan Durmaz)

Ligden düşmesi matematiksel olarak gerçekleşmese de, Gönyeli mucize yaratamazsa önümüzde sezon Birinci Lig’de top koşturacak. Bu nedenle Bostancı Bağcıl karşısında ve geriye kalan diğer maçlarında Gönyeli mucizeyi arayacak. Bostancı Bağcıl ise play-off sınırının hemen üzerinde duruyor ve eline geçen bu fırsatı değerlendirip, Gönyeli karşısında alınacak üç puan Bağcıl’ı play-off sınırının üzerinde tutacak.

 

Tatlısu – Doğan T.B. (Mehmet Sezener)

Doğan Türk Birliği’nde tek hedef Daikin Kupası, ligde ise prestij maçları. Tatlısu deplasmanında yorgun oyuncularını dinlendirir mi bilinmez ama Tatlısu mutlak üç puan almak zorunda. Biri prestij, diğerinin ise vazgeçilmezi olan üç puanı kimin alacağı merak konusu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 691 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler