1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Olgun, İngiltere ve Belçika’da konferans verecek
Olgun, İngiltere ve Belçika’da konferans verecek

Olgun, İngiltere ve Belçika’da konferans verecek

Olgun, müzakere heyetiyle bugün BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide ile görüşmesinin ardından, İngiltere ve Belçika’da konferans vermek üzere yarın adadan ayrılıyor.

A+A-

 

Kıbrıslı Türk Müzakereci M. Ergün Olgun, müzakere heyetiyle bugün BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide ile görüşmesinin ardından, İngiltere ve Belçika’da konferans vermek üzere yarın adadan ayrılıyor.

Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, bugün Olgun’la görüşecek olan BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Eide yarın saat 11.30’da Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’yla Cumhurbaşkanlığı’nda biraraya gelecek.

Kıbrıslı Türk Müzakereci Olgun, 18 Mart Çarşamba günü Manchester Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi bünyesinde yer alan Jean Monnet Merkezi’nde ve 19 Mart Perşembe günü Brüksel’de Avrupa Politika Merkezi’nde konferanslar verecek.

M. Ergün Olgun, vereceği konferanslarda, kapsamlı çözüm müzakerelerinde gelinen nokta, müzakerelerin yeniden başlaması beklenen bugünlerde yapılması gerekenler ve çözüme giden yolda Kıbrıs Türk tarafının yapıcı görüşlerini katılımcılara anlatacak.

Kıbrıslı Türk Müzakereci Olgun’un 20 Mart Cuma günü adaya dönmesi bekleniyor.

(tak)

Bu haber toplam 813 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler