1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖLDÜRÜP DERİSİNİ SOYDULAR!
ÖLDÜRÜP DERİSİNİ SOYDULAR!

ÖLDÜRÜP DERİSİNİ SOYDULAR!

Lefkoşa Kermiya bölgesinde görenleri hayrete düşüren bir olay yaşandı. Kentin ortasında Terier cinsi bir süs köpeği öldürülerek derisi soyuldu. Korkunç olayı Sevimli Dostlar Derneği Başkanı Oya Demirsöz görerek fotoğraflarını çekti. Konuyla ilgili olar

A+A-

 

VAHŞET!

 

 

Lefkoşa Kermiya bölgesinde görenleri hayrete düşüren bir olay yaşandı. Kentin ortasında Terier cinsi bir süs köpeği öldürülerek derisi soyuldu.  Korkunç olayı  Sevimli Dostlar Derneği Başkanı Oya Demirsöz görerek fotoğraflarını çekti.

Konuyla ilgili olarak konuşan Demirsöz  “Kemal Şemiler Caddesinde köprünün hemen yanında duruyordu. Arabadan inip ellediğim zaman TERİER cinsi beyaz bir köpeciğin vücudundan ayrılmış postu yerde duruyordu. Etrafı biraz araştırdığımda da gözlerime inanamadım, köprünün altında beyaz bir kova içerisinde kan ve hemen yanında ise yine köpeciğin tüyleri duruyordu! Demek ki köprünün altında köpeciğimizi öldürüp postunu da vücudundan ayırmışlar ve yola atmışlar. Ama niye bunu yapmışlar hiç anlamıyorum” diye konuştu.

Bir basın açıklaması yaparak olayı kınayan Sevimli Dostlar Derneği Başkanı Oya Demirsöz şunları kaydetti:

“ Kime ne zararı vardı ki o yavrunun? Bakalım onu ne vaatlerle yanlarına çağırıp katletmişlerdir. Kanını mı içtiler? İçecek bir şey bulamadı mı millet hayret ediyorum gerçekten. İlle de kan içmek isterlerse kendi ellerini kesip kanlarını içsinler.

Konuyu polise ve belediyeye bildirdim. Onlar da hayret ettiler ve bundan sonra oralarda devriyeyi artıracaklarını bildirdiler. Ama bu yetmez elbette. Biz insanlar hayvanlardan ne istiyoruz? Onları korumamız, kollamamız gerekirken onları bu şekilde vahşice nasıl öldürebiliriz? Hiç mi vicdan kalmadı soruyorum?

Biz Sevimli Dostlar Derneği olarak sokaklardaki hasta, yaralı ve yardıma muhtaç hayvanlarımıza yardım etmeye çalışırken bu tür vahşi düşünce yapısına sahip insanlar kendilerinde nasıl böyle bir hak görerek onları katlediyorlar?

Dernek olarak şiddetle kınıyor ve polisle, belediyeyi göreve çağırıyoruz. Bundan sonra olacakların önüne geçilmesini diliyoruz. O çemberin oralarda tasvip edilmeyen hal ve davranışlar icra edilmektedir. Buna polisimiz bir son versin lütfen. Kimsenin hayvanlarımıza kıymaya hakkı yoktur, bu böyle bilinsin.”

 

 

 

Bu haber toplam 2213 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler