1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'OLAYIN ÇAPI MAHKEMEDE ORTAYA ÇIKACAK'
OLAYIN ÇAPI MAHKEMEDE ORTAYA ÇIKACAK

'OLAYIN ÇAPI MAHKEMEDE ORTAYA ÇIKACAK'

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı, Bakanlar Kurulu Sözcüsü Nazım Çavuşoğlu, Bakanlar Kurulu’nun dün gerçekleşen toplantısının ardından son günlerde spor kamuoyunda yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalar yaptı. Ömer Adal’ın Futbol Federasyon

A+A-

 

 

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı, Bakanlar Kurulu Sözcüsü Nazım Çavuşoğlu, Bakanlar Kurulu’nun dün gerçekleşen toplantısının ardından son günlerde spor kamuoyunda yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalar yaptı. Ömer Adal’ın Futbol Federasyonu başkanlığı döneminde federasyon çeklerini kişisel işleri ve Demokrat Parti için kullandığı iddialarına, “Gençler için ayrılan paranın suistimal edildi; olayın çapının mahkemede ortaya çıkacak” dedi

 

Bakanlar Kurulu’nun dün gerçekleşen toplantısının ardından İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı, Bakanlar Kurulu sözcüsü Nazım Çavuşoğlu, toplantı ile ilgili açıklamalarda bulunurken, son günlerde spor kamuoyunda yaşanan gelişmeler ile ilgili soruları yanıtladı.

Eski Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Ömer Adal’ın başkanlık yaptığı dönemde federasyon çeklerini kişisel işleri ve Demokrat Parti’ye yönelik kullandığı iddiaları üzerine sorulan sorulara bu paranın suiistimal edildiğini söyledi.

 

ÇAVUŞOĞLU: “OLAYIN ÇAPI MAHKEMEDE ÇIKACAK”

Futbol Federasyonu’yla ilgili bir soruya karşılık, spordan sorumlu bakan olduğu dönemde federasyonla ilgili duyumlarla şüpheleri oluştuğunu ve spor kulüplerine verilecek paranın federasyon aracılığıyla ulaştırılmaması için mücadele başlattığını hatırlatan Nazım Çavuşoğlu, dönemin Federasyon Başkanı Ömer Adal’a sahip çıkıp kendilerini eleştirenler olduğunu; ancak kendilerini partizanlıkla suçlayanların gençlerin parasını kötüye kullandığını savundu.

Çavuşoğlu, paranın gençlere direkt gitmesini istediklerini vurgulayarak, verdikleri kavgada başarılı olduklarını söyledi.

Futbol Federasyonu’nun yönetiminin değişmesiyle birçok konuda mesafe alındığını ve haklılıklarının da ortaya çıktığını belirten Bakan Çavuşoğlu, gençler için ayrılan paranın suiistimal edildiğini; olayın çapının mahkemede ortaya çıkacağını kaydetti.

 

“SAVCILIĞA GİDEN DOSYA POLİSE GERİ İLETİLDİ”

Bakanlar Kurulu Sözcüsü Nazım Çavuşoğlu, gazete manşetleriyle kişilere saldırıdan vazgeçilmesi; doğru işler yapılması gerektiğini belirterek, Polisin Savcılık’a gönderdiği dosyanın bazı eksiklerin tamamlanması için yeniden polise iletildiğini, gelecek hafta tekrar Savcılık’a iletileceğini ve kendilerinin de konunun takipçisi olacaklarını ifade etti.

Çavuşoğlu, “Gençliğin, halkın parasını kimseye yedirtmemek şeklindeki duruşumuz ilelebet devam edecek” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 502 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler