1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. OLAY BIÇAK KAYIP!
OLAY BIÇAK KAYIP!

OLAY BIÇAK KAYIP!

Motel Elizel İşletmecisi Abdussamed Durmuş’un bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili cinayet soruşturması devam ediyor

A+A-

 

 

 

Girne Turizm Limanı’nda yer alan Bafra Sokak’ta faaliyet gösteren Motel Elizel İşletmecisi Abdussamed Durmuş’un bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili cinayet soruşturması devam ediyor.

Moteldeki kasasında yüklü miktardaki parayı almak için Abdussamed Durmuş’un başına sopa ile vurup 9 yerinden bıçaklayarak vahşice öldürdükleri ileri sürülen zanlılar Volkan Pirinç, Sami Akkaya ve İhsan Atar, dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

 

 

Girne Turizm Limanı’nda yer alan Bafra Sokak’ta faaliyet gösteren Motel Elizel İşletmecisi Abdussamed Durmuş’un bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili cinayet soruşturması devam ediyor.

Moteldeki kasasında yüklü miktardaki parayı almak için Abdussamed Durmuş’un, başına sopa ile vurup 9 yerinden bıçaklayarak vahşice öldürdükleri ileri sürülen zanlılar Volkan Pirinç, Sami Akkaya ve İhsan Atar, dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Ceza Davaları Yargıcı Melek Esendağlı, huzurunda görülen tahkikat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davada Savcı Mustafa Atakara ve Savunma Makamı hazır bulundu. Savcı Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli meselenin tahkikat subayı Müfettiş Muavini Turgay Kırok’u mahkemeye tanık olarak dinletti. Turgay Kırok, mahkemede yeminli şahadet vererek olayla ilgili olguları aktardı.

 

TAHKİKAT SÜRÜYOR

Tahkikat Subayı, 1 Mart 2011 tarihinde Girne’de Eliza Motel’de meydana gelen “taammüden adam öldürme, adam öldürme ve kanunsuz bıçak taşıma” suçlarıyla bağlantılı olarak zanlıların tutuklandığını açıkladı. 1 Mart 2011 tarihinde saat 02.00 raddelerinde zanlı 3 İhsan Atar’ın yeğeni olan zanlı 1 Volkan Pirinç ve zanlı 1’in arkadaşı olan zanlı 2 Sami Akkaya’nın daha önceden Hatay- İskenderun’da cinayeti planladıklarını belirtti. Kırok, maktulün kasasında bulunan paraları sirkat etmek için arlarında yaptıkları anlaşma sonucunda olayın meydana geldiğini söyledi. Zanlıların maktulü 5 numaralı oda önünde başına demir sopa ile vurduktan sonra 9 yerinden bıçaklayarak öldürdüklerini aktaran Turgay Kırok, 1 Mart 2011 günü tespit edilerek tutuklandıklarını ifade etti.

 

12 KİŞİDEN İFADE ALINDI

Tahkikat Subayı, zanlıların 2 Mart günü mahkemeye çıkarılarak aleyhlerine 3’er gün tutukluluk emri alındığını belirterek, bu süre zarfında olayda kullanılan bıçağın bulunamadığını ve cinayetle ilgili 12 kişiden ifade alındığını söyledi. Ayrıca, DNA raporu için örneklerin Türkiye’ye gönderildiğini aktaran Kırok, meseleyle ilgili soruşturmanın devam ettiğini dolayısıyla zanlıların 8 gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Melek Esendağlı da Müfettiş Muavini’nin tüm şahadetini dikkate alarak tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 8 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1122 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler