1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. OKULLAR SAHASINA SPOR KOMPLEKSİ FORMÜLÜ
OKULLAR SAHASINA SPOR KOMPLEKSİ FORMÜLÜ

OKULLAR SAHASINA SPOR KOMPLEKSİ FORMÜLÜ

Bakan Dürüst, Atila Topaloğlu Sahası olarak bilinen ve başkent halk tarafından en çok kullanılan Okullar sahasını bir spor kompleksine dönüştüreceklerini planladıklarını söyledi Beden Eğitimi öğretmenlerini motive etmek ve sorunları dinlemek için bölg

A+A-

 

 

 

Bakan Dürüst, Atila Topaloğlu Sahası olarak bilinen ve başkent halk tarafından en çok kullanılan Okullar sahasını bir spor kompleksine dönüştüreceklerini planladıklarını söyledi

 

Beden Eğitimi öğretmenlerini motive etmek ve sorunları dinlemek için bölgesel olarak toplantılar başlattıklarını söyleyen Dürüst, ilk olarak Güzelyurt bölgesi öğretmenleri ile görüştüklerini belirtti

 

Necmi Belge

 

Son günlerde sporun ülke gündeminde daha sürekli atması nedeni ile tesis altyapısı, okul sporları, öz kaynak çalışmaları ve bu bağlamda sporu Kuzey Kıbrıs sathına yayma projelerine hız veren Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst dün Cumhuriyet Meclisi’nde YENİDÜZEN’e önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Dürüst gazetemize açıklamalarda bulunurken Türkiye Cumhuriyeti Spor Bakanı Suat Kılıç’ın, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki spor sorunlarını ve yeni bir spor protokolünü görüşmek üzere davet aldığını ilk kez gazetemize açıkladı. Bakan Dürüst yarın Ankara’ya giderek Spor Bakanı Suat Kılıç ile görüşecek.

 

DÜRÜST: “OKULLAR SAHASI SPOR KOMPLEKSİ OLACAK”

Yarın, Ankara’ya gideceğinin açıklamasının ardından, Spor Bakanlığı’nın çalışmaları hakkında da bilgi veren Bakan Dürüst, Atila Topaloğlu Sahası olarak bilinen ve başkent halk tarafından en çok kullanılan Okullar sahasını bir spor kompleksine dönüştüreceklerini, Yusuf Kaptan Stadı’nın da sentetik çim olacağını belirtti.

 

“TEMEL EN KISA ZAMANDA ATILACAK”

Bakan Dürüst ayrıca, Mesarya’ya Vadili-Akdoğan arasında bir kapalı spor salonu yapma çalışmalarının son aşamaya geldiğini, bu bölgede bulunan beş belediyenin başkanlarının yer konusunda Vadili-Akdoğan arasında bir konsensüse varmalarının çok kuvvetli bir olasılık olduğunu dile getirdi. Bu salonun temel ihalesinin tamamlandığını açıklayan Bakan Dürüst, konsensüsün sağlanmasıyla salonun temelinin en kısa zamanda atılacağının altını çizdi.

 

BÖLGE TOPLANTILARI BAŞLADI

Spor Medyası tarafından en çok eleştirilen Okul sporlarını yeniden ayağa kaldırma kararı aldıklarını ifade eden Bakan Dürüst, Beden Eğitimi öğretmenlerini motive etmek ve sorunları dinlemek için bölgesel olarak Beden Eğitimi öğretmenleri ile bir dizi toplantılar başlattıklarını açıkladı.

Bu bağlamda, ilk olarak geçtiğimiz hafta Güzelyurt bölgesinde, okul müdürlerinin de katıldığı,  Beden Eğitimi öğretmenleriyle bir toplantı yapıldığını belirten Bakan Dürüst, bu toplantıların beş bölgede de yapılacağını dile getirdi.

Bakan Dürüst son olarak, spor medyasının yaptığı eleştirilerle kendisi için bir yol gösterici olduğunu ve bu bağlamda YENİDÜZEN aracılığıyla, tüm spor basınına şükranlarını dile getirdiğini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1031 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler