1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. OKUL ZİLİ ÇALDI
OKUL ZİLİ ÇALDI

OKUL ZİLİ ÇALDI

2011–2012 Ders Yılı’nda, ilkokullar ve ana okullarda 20 bin civarında öğrenci öğrenim görecek

A+A-

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı ilkokul ve ana okullarda yeni ders yılı başladı.

2011–2012 Ders Yılı’nda, ilkokullar ve ana okullarda 20 bin civarında öğrenci öğrenim görecek.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Kemal Dürüst, ders yılının başlaması dolayısıyla Şehit Ertuğrul İlkokulu’nda düzenlenen törene katıldı.

Törende konuşan Şht Ertuğrul İlkokulu Müdürü Rasiha Erkal, öğrencilere iyi bir ders yılı temenni ederek, okula yeni başlayan çocuklara diğer öğrencilerin yardımcı olmasını rica etti.

Bakan Dürüst ise, 2011-2012 eğitim yılının herkese, tüm KKTC’ye hayırlı olmasını diledi.

Öğrenciler için bugün yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu dile getiren Dürüst, kendilerinin, öğrencilerin her zamanki gibi en iyi eğitimi alabilmesi için öğretmenlerle ve okul aile birlikleriyle birlikte en uygun koşulları yaratmaya çalışacaklarını söyledi.

Öğrencilere seslenerek “sizler de çok çalışacaksınız ve ailelerinizin sizin için yaptıkları fedakarlıkları asla unutmayacaksınız” diye konuşan Dürüst, öğretmenlerin verdiği emeklerin de unutulamayacağına işaret ederek, bu yıl da öğretmenlerle işbirliği içerisinde gereken adımları atacaklarını belirtti.

Dürüst, kendisinin de bir öğretmen olarak bugün veliler ve öğrenciler gibi çok heyecanlı olduğunu kaydederek, herkesin ilk günkü heyecan ve hevesle eğitim hayatını tamamlamasını diledi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 818 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler