1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'OKUL TAMAM, ÖĞRETMEN EKSİK'
OKUL TAMAM, ÖĞRETMEN EKSİK

'OKUL TAMAM, ÖĞRETMEN EKSİK'

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), İskele Maarif Anaokulu’nda öğretmen eksikliği nedeniyle dünden itibaren 08.15 - 09.30 saatleri arasında uyarı grevleri başlattı. Öğretmen ve veliler de bu sabah okulda eylem yaptı. Eylemde öğrenciler, ̶

A+A-

 

 

 

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), İskele Maarif Anaokulu’nda öğretmen eksikliği nedeniyle dünden itibaren 08.15 - 09.30 saatleri arasında uyarı grevleri başlattı.

 

Öğretmen ve veliler de bu sabah okulda eylem yaptı. Eylemde öğrenciler, “Okul Tamam, Öğretmen Eksik”, “Okul Açık Öğretmen Yok” ve “Branş Öğretmeni İsteriz” yazılı pankartlar açtılar.

 

SUBAŞI

 

İskele Maarif Anaokulu Sorumlu Öğretmeni Nihal Subaşı yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti Yardım Heyeti tarafından yaptırılan okulun 21 Ekim’de açıldığını ve donanım açısından hiçbir eksiği olmadığını belirterek, okulun sadece bir branş ve bir sınıf öğretmenine ihtiyacı olduğunu ifade etti.

 

Subaşı, okuldaki mevcut 3 öğretmenin 87 öğrenciye bakmak durumunda olduğunu ve öğretmen sayısının yetersiz kaldığını vurgulayarak, okula bir branş ve bir sınıf öğretmeni istediklerini yineledi.

 

Subaşı, dünden itibaren başlatılan uyarı grevinin branş ve sınıf öğretmeni gelene kadar süreceğini kaydetti.

 

YARICIOĞLU

 

Veliler adına açıklama yapan Petek Yarıcıoğlu da, çok güzel bir okul yapıldığını ve her türlü eğitim araç gerecinin mevcut olduğunu, ancak öğretmen yetersizliği nedeniyle bu araç gereçlerin ambarlarda kapalı kaldığını ifade etti.

 

Öğretmen eksikliği nedeniyle gerektiği gibi eğitim yapılamadığını söyleyen Yarıcıoğlu, okulda 4 tane park bulunduğunu, ancak öğretmen yetersizliği nedeniyle kontrolün zor olmasından dolayı çocukların bu parklarda oynayamadıklarını belirtti.

 

AŞAROĞLU

 

KTÖS temsilcisi Saffet Aşaroğlu da, okula yapılan fiziki yatırımın personel aşamasında desteklenmediği için amacına hizmet etmediğini kaydetti.

 

Aşaroğlu, bölgede öğretmen eksikliği sorununu çok sık yaşadıklarını kaydederek, çocukların eğitim hakkından çalındığını iddia etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1083 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler