1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. OKÇULARDAN TÜRKİYE’DE DERECE
OKÇULARDAN TÜRKİYE’DE DERECE

OKÇULARDAN TÜRKİYE’DE DERECE

KKTC Okçuluk Federasyonuna bağlı kulüp sporcuları dün tamamlanan yarışmalarda bir ikincilik bir de üçüncülük elde etti.

A+A-

 

 

Çankaya Okçuluk İhtisas Kulübü’nün davetlisi olarak Ankara’ya giden KKTC Okçuluk Federasyonuna bağlı kulüp sporcuları dün tamamlanan yarışmalarda bir ikincilik bir de üçüncülük elde etti.

Elli civarında sporcunun mücadele ettiği yarışmalarda büyük erkekler kategorisinde 662 puanla sporcumuz Boren Sargon ikinciliği elde ederken genç erkeklerdeki sporcumuz Bato Dambiyev 743 puanla üçüncü oldu.

Yapılan ödül töreninde Çankaya Okçuluk İhtisas Kulübü Genel Koordinatörü Macide Erdener KKTC Okçuluk Federasyonu Başkanı Mehmet Çavuş’a katkılarından dolayı bir plaket verirken, Mehmet Çavuş da, iyi ilişkiler ve desteklerinden dolayı Çankaya Okçuluk İhtisas Kulübü başkanı Dr. Ergin Erol ve Genel Koordinatör Macide Erdener’e birer anı plaketi taktim etti.  Yarışmaya katılan sporcularımız akşam uçağıyla dün akşam adaya döndü.

 

ÇAVUŞ “ÇOK BÜYÜK TECRÜBE OLDU”

Okçuluk Federasyonu başkanı Mehmet Çavuş sporcularımızın bu yarışmayla büyük bir tecrübe kazandıklarını belirterek “sporcularımız dört gün boyunca yoğun bir çalışma yaptılar ve 800 civarında ok attılar” dedi.

Çavuş yarışmada sporcuların ayrı bir tecrübe kazandıklarını belirterek “kendi aramızada yaptığımız yarışmaların haricinde sporcularımız ilk kez 70 metreden ok attılar. Bizim 70 metrelik çalışma alanımız olmadığı için sporcular iki günlük antrenmanla bu yarışmaya hazırlandılar ve yine de beklediğimiz başarıyı yakaladılar” dedi.

Çavuş her yarışmanın sporculara farklı tecrübeler kattığını belirterek yurtdışı temasların da bu anlamda çok büyük öneminin olduğunun altını çizdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 500 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler