1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. OKÇULAR ANKARA YOLUCUSU
OKÇULAR ANKARA YOLUCUSU

OKÇULAR ANKARA YOLUCUSU

Okçuluk Federasyonu’na bağlı okçulardan 11 kişilik ekip her yıl gerçekleştirilen Çankaya Belediyesi İlkbahar Okları Yarışması’nda mücadele edecekler.

A+A-

 

 

Okçuluk Federasyonu’na bağlı okçulardan 11 kişilik ekip her yıl gerçekleştirilen Çankaya Belediyesi İlkbahar Okları Yarışması’nda mücadele edecekler. Çankaya Belediyesi Lozan Park Okçuluk tesislerinde gerçekleşecek yarışma için 26 Nisan’da Ankara’ya gidecek olan Okçularımız 29 Nisan’da adaya dönecek.

Okçuluk Federasyonu Başkanı Mehmet Çavuş yarışmayla ilgili olarak yaptığı açıklamada hedeflerinin tecrübe kazanmak olduğunu belirterek “tabi ki tecrübe kazanmanın yanında iyi okçularımız da var. Dolayısıyla derece de bekliyoruz” dedi.

Çavuş, Ankara’da yapılacak yarışmanın açık havada 30 ve 70 metre mesafelerinden olacağını belirterek “biz şu anda kapalı alanda teknik çalışma yapıyoruz. Açık alanda çalışacak yerimiz yok. Dolayısıyla teknik olarak hazırlanıp Ankara’da 26 Nisan’da başlayacak antrenmanlarda da sporcularımızı hazırlamaya çalışacağız” dedi.

Okçuluk Federasyonu başkanı Mehmet Çavuş ülkemizde okçuluğun yeniden dirildiğini ve gidişattan memnun olduğunu belirterek “yeni yeni yarışma tecrübesi kazanan okçularımızdan şampiyonluk beklemek doğru olmaz. Gerçekçi davranmak zorundayız. Sporcularımızın yarışma tecrübesini artırarak onların ilerleyen yıllarda iyi birer sporcu olması için çalışıyoruz. Bu tür yarışmalar sporcuların kendilerini başka takımlardaki sporcularla karşılaştırması ve sınaması açısından büyük önem taşıyor. Ancak tecrübeli sporcularımızın da hakkını yememek lazım. Onlardan bu yarışmada derece de bekliyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 459 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler