1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÖĞRETMENSİZ' EĞİTİM
ÖĞRETMENSİZ EĞİTİM

'ÖĞRETMENSİZ' EĞİTİM

‘Öğretmensiz’ eğitim olur mu? Yeni eğitim ve öğretim yılı sorunlarla başladı. Eğitimi engelleyen en önemli sorunlardan birinin da “öğretmen eksikliği” olduğu ortaya çıktı. Birçok okulda öğretmen bulunmazken Eğitim Bakanlığı’

A+A-

 

 

 

‘Öğretmensiz’ eğitim olur mu?

 

Yeni eğitim ve öğretim yılı sorunlarla başladı. Eğitimi engelleyen en önemli sorunlardan birinin da “öğretmen eksikliği” olduğu ortaya çıktı.  Birçok okulda öğretmen bulunmazken Eğitim Bakanlığı’nın sorunlara “seyirci” kalması öğretmen sendikasını da öfkelendiriyor.

Öğretmen eksikliği, kitap sorunu ve okulların son durumu hakkında YENİDÜZEN’e konuşan KTÖS Genel Sekreteri Şenel Elcil gelişmeleri yorumladı. Elcil,  öğretmen eksikliğinin hâlâ ayni şekilde devam ettiğini belirterek Eğitim Bakanlığı’nın yaz döneminde kadro artışı yapması gerektiğini ancak plansızlıktan dolayı bunu yapmadığını söyledi.

Elcil, toplam 1353 tane öğretmenin çalıştığını söyleyerek “Bunun eksik olduğunu biz söyledik, eylemler yaptık ama Eğitim Bakanlığı eksik öğretmen ile tasarıyı geçtiğimiz yıl Meclis’e göndermedi” diye konuştu. Şu an için İlkokul ve Okul öncesinde 110 tane öğretmen ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Elcil, Eğitim Bakanlığı’nın öğretmen eksiklikleri için hiçbir çalışma yapmadığını sözlerine ekledi.

 

·        110 öğretmen eksik.

·        21 ilkokul öğretmeni eksik.

·        13 özel eğitim öğretmeni eksik.

·        9 özel ders öğretmeni eksik.

·        29 müdür eksik.

·        17 müdür muavini eksik.

·        58 ortaokul ve lise öğretmeni eksik.

 

 

HABERİN AYRINTILARI YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1450 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler