1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖĞRETMENLERİN SINAV TARİHİ AÇIKLANDI
ÖĞRETMENLERİN SINAV TARİHİ AÇIKLANDI

ÖĞRETMENLERİN SINAV TARİHİ AÇIKLANDI

Kamu Hizmeti Komisyonu, öğretmen münhallerinin doldurulmasına yönelik sınavların 22 Eylül Cumartesi günü yapılacağını açıkladı.

A+A-

 

Kamu Hizmeti Komisyonu, öğretmen münhallerinin doldurulmasına yönelik sınavların 22 Eylül Cumartesi günü yapılacağını açıkladı. Sınavlarla, ilkokullara 30, orta dereceli okullara ise 35 öğretmen alınacak. Sınavlara katılmak isteyenlerden 14 Eylül’e kadar başvuru kabul edilecek.

Komisyondan yapılan açıklamaya göre, 2012-2013 Öğretim Yılı öğretmen münhalleri belirlenerek, bu münhallere yönelik sınavların 22 Eylül Cumartesi günü yapılmasına karar verildi.

Kamu Hizmeti Komisyonu, İlköğretim Dairesi’ne bağlı ilkokullarda 9’u özel ders (okul öncesi) öğretmeni olmak üzere 30 öğretmen; Genel Orta Öğretim ve Mesleki Teknik Öğretim Dairelerine bağlı okullarda ise toplam 35 öğretmen münhali belirlendiğini açıkladı.

Öğretmen sınavları 22 Eylül Cumartesi günü iki oturumda yapılacak. Sınav başvuruları ise 25 TL sınav ücretini Gelir ve Vergi Dairesi veya şubelerine yatırdıktan sonra gerekli diğer belgelerle birlikte 14 Eylül’e kadar Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanlığı’na yapılabilecek.

Münhaller ve sınavlarla ilgili detaylı bilgiler Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanlığı’nın http://khk.kamunet.net adresli web sayfasından alınabilecek.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 586 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler