1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÖĞRETMENLERİMİZ TOPLUMSAL MÜCADELEMİZİN ONURUDUR'
ÖĞRETMENLERİMİZ TOPLUMSAL MÜCADELEMİZİN ONURUDUR

'ÖĞRETMENLERİMİZ TOPLUMSAL MÜCADELEMİZİN ONURUDUR'

Sendikal Platform’dan KTOEÖS’e destek: Aydınlık yarınlar için gerçekleştirdiği eylemlerin ve onurlu duruşunun yanındayız

A+A-

 

 

Sendikal Platform’dan  KTOEÖS’e  destek. Sendikal Platform’dan yapılan basın açıklamasında,  “aydınlık yarınlar için gerçekleştirdiği eylemlerin ve onurlu duruşunun yanındayız” ifadeleri kullanıldı.

 

Açıklamanın tam etni şöyle;

 

Yasalara uymayan, hakları budayan sosyal devlet anlayışından uzak bir şekilde, talimatlarla ülkemizi yönetmeye çalışan bu baskıcı antidemokratik anlayış durdurulmalıdır. Dün DAÜ’ de KTHY önünde meydanlarda şiddet baskı ve hukuksuzluğu uygulayanlar. Ülkemizi üç beş sermayedara peşkeş çekenler. Bugün KTOEÖS toplumsal varoluşumuzun simgesi haline gelen, öğretmenlerimizin mücadelesinde baskı ve tehditlerle mücadeleci öğretmenlerimiz yıldırılmaya, eylemleri baltalanmaya çalışılıyor. Biz sendikal platform olarak KTOEÖS’ün toplumu için ve aydınlık yarınlar için gerçekleştirdiği eylemlerin ve onurlu duruşunun yanındayız. Öğretmenlerimizle her zaman için dayanışma içerisinde olacağımızı ve yapacağımız eylemlerle öğretmenlerimizin bu toplumsal mücadelesini destekliyoruz. Eylemlerini coşkuyla selamlıyoruz.

         Hükümeti ve Milli Eğitim Bakanını anayasa ve yasalara uymaya ve öğretmenlerimizin taleplerini dikkate almaya ve baskıcı anlayıştan vazgeçmeye çağırıyoruz.

         Öğretmenlerimiz toplumsal mücadelemizin onurudur.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 626 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler