1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖĞRETMENLERDEN 'İLAHİYAT'A TEPKİ
ÖĞRETMENLERDEN İLAHİYATA TEPKİ

ÖĞRETMENLERDEN 'İLAHİYAT'A TEPKİ

KTOEÖS ile KTÖS, ortak basın açıklaması yayımlayarak hükümetin ‘ilahiyat Koleji’ açma kararını eleştirdi.

A+A-

 

 

KTOEÖS ile KTÖS, ortak basın açıklaması yayımlayarak hükümetin ‘ilahiyat Koleji’ açma kararını eleştirdi.

 

Ortak açıklama şöyle:

Kıbrıs Türk Toplumu ihanet edenleri affetmeyecektir.

         Kıbrıs Türk Toplumu yıllarca var olmak için mücadele etmiştir. İhanete uğradığı ve toplumsal yok oluşa sürüklendiği çok zor bir dönemden geçmektedir. Asimilasyon, mafya, talan ve yağma Kıbrıs Türk Toplumunu yok olma noktasına getirmiştir.

         Kıbrıs Türk Toplumunun eşit ortağı olduğu Kıbrıs Cumhuriyeti işgal altındadır. Yıllarca uğraşla kurduğu kurumları, kültürü, nüfusu, toprakları işgal altındadır. Demokrasisi vesayet demokrasisidir. Meclisi, Bakanlıkları işgal altındadır. Kavanoz içerisinde demokrasicilik oyunu oynamaktadır. Sözde yetkili bakanlar işgal rejiminin uygulayıcılarıdır. Yasalar çalışmamakta, sorgulamalar, polis şiddeti işgal demokrasinin sınırlarını belirlemektedir. Kıbrıs Türk Toplumu ihanete uğramıştır. Yılların çabasıyla yaratılan statüko üzerinde oluşan rejimin en belirgin özelliği Kıbrıs Türk Toplumunu yok etme çarkına dönüşmesidir.

         İki toplumu çatıştıran ve barış şartlarını ortadan kaldıranlar bu gün çözümsüzlüğe oynayarak Kıbrıs Türk Toplumunu yok etmek için canla başla uğraşmaktadırlar.

         Yaratılan rant rejimi içerisinde kalıcı Eğitim Bakanı olmak isteyen Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kıbrıs Türk Toplumunu asimile etmek için verilen görevi icra etmeye devam etmektedir. Demokrasiyi rafa kaldırmış, Türkiye Cumhuriyetini Sünni devlete dönüştürmüş kumar, fuhuş, kara para, gazino, faiz, yeşil sermaye ilişkileri ile rant düzeni oluşturmuş AKP ve onun kuklası UBP din istismarlığı yapmaya devam etmektedir. Politik oyunlar oynanıp talep var diyerek insanların dini duygularından rant elde etmeye çalışmaktadır. Büyük Ortadoğu projesinin bir parçası ılımlı İslam Devleti yaratma sevdalısı, Neo Liberalisler, terbiye edilmiş, kaderine razı fakir ama ahiret beklentisi insan modelini yaratmak istenmektedirler.

         Kıbrıs Türk Toplumunu, gençliğini, kadınlarını yetiştirmek için Eğitim Bakanı olmuş Sn. Kemal Dürüst cemaati memnun ederek rant elde etmeye çalışan ajan gibi davranmaya devam etmektedir. Parasız, bilimsel, demokratik, çağdaş, laik, eşit ve nitelikli eğitim yerine cami, külliye, kuran kursu, ilahiyat alanı, imam hatip lisesi şimdi de İlahiyat Koleji gündemi yaratanları Kıbrıs Türk Toplumu asla unutmayacaktır. Bu ihanete elbette verilecek cevap vardır. Kıbrıs Türk Toplumu ihanet içerisinde davranan ve kasasını dolduranlara gerekli cevabı verecektir.

 

 

 

                  

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 690 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler