1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖĞRETMEN SIRALAMA SINAVI YARIN
ÖĞRETMEN SIRALAMA SINAVI YARIN

ÖĞRETMEN SIRALAMA SINAVI YARIN

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, “Geçici Öğretmen Sıralama Sınavı’nın” salı günü yapılacağını söyledi.

A+A-

 

 

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, salı günü yapılacak olan “Geçici Öğretmen Sıralama Sınavı’nın” eğitim sisteminde bir “milat” olacağını iddia ederek, öğretmenlik kriterlerine uyan herkesi sınava katılmaya çağırdı.

Atasayan, bir üniversite tarafından şeffaf, adil, hassas ve titizlikle yapılacak olan Geçici Öğretmen Sıralama Sınavı’na katılmayan adayların, sınav sonrasındaki müracaatlarının kesinlikle değerlendirmeye alınmayacağını ve geçici öğretmenlik için çağırılmayacağını vurguladı.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, dün basın toplantısı düzenleyerek, öğretmen eksikliklerinin giderilmesi amacı ile 9 Ekim Salı günü gerçekleştirilecek olan “Geçici Öğretmen Sıralama Sınavı” ile ilgili kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesine mahal vermemek için açıklamalarda bulundu.

Atasayan, Kamu Hizmeti Komisyonu’nda (KHK) yaşanan yargı süreci nedeniyle öğretmen münhallarının gerçekleştirilemediğini ve okullarda var olan öğretmen açığının giderilemediğini kaydetti.

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve hükümet olarak, okullardaki öğretmen eksikliklerinden doğacak aksaklıkların giderilmesi amacıyla acil olarak Bakanlar Kurulu kararı ile “Geçici Öğretmen Sıralama Sınavı” gerçekleştirilmesine karar verdiklerini ifade eden Atasayan, Geçici Öğretmen Sıralama Sınavı’nın Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı adına KKTC’de bulunan bir yüksek öğrenim kurumu tarafından gerçekleştirileceğini, sınav sorularının da ilgili üniversitenin uzman kişileri tarafından belirleneceğini anlattı. Atasayan, üniversitenin uzmanları tarafından gerçekleştirilecek “Geçici Öğretmen Sıralama Sınavı” ile İlköğretimde 41, Genel Orta Öğretimde 10 ve Mesleki Teknik Öğretimde var olan 30 öğretmen eksikliğinin giderilerek, okullarda eğitimin aksamadan devam ettirilmesinin sağlanacağını vurguladı.

 

 

 

Bu haber toplam 623 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler