1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖĞRENCİLER MALİYE'Yİ BASTI
ÖĞRENCİLER MALİYEYİ BASTI

ÖĞRENCİLER MALİYE'Yİ BASTI

“Burslarımızı düzenli yatırınız” Atatürk Öğretmen Akademisi (AÖA) öğrencileri burslarının düzenli yatmasını istiyor. Öğrenciler, Maliye Bakanlığı’ndan bu konuda randevu talep etmelerine ve cevap alamamaları üzerine dün bakanlığa gitt

A+A-

 

“Burslarımızı düzenli yatırınız”

 

Atatürk Öğretmen Akademisi (AÖA) öğrencileri burslarının düzenli yatmasını istiyor. Öğrenciler, Maliye Bakanlığı’ndan bu konuda randevu talep etmelerine ve cevap alamamaları üzerine dün bakanlığa gitti. Şubat ayı burslarının daha önceki gün yattığını aktaran AÖA öğrencileri, Maliye Bakanlığı yetkililerinden burslarının düzenli yatmasını talep etti.

Randevu taleplerine cevap alamadıkları için bakanlığa giderek, Bakanlık Müdürü Olgun Amcaoğlu ile görüşen öğrenciler, taleplerini dile getirdi. Bakanlığın kendilerine 1 hafta içerisinde arayıp randevu vereceklerini ancak aranmadıkları gerekçesiyle tepki gösteren öğrenciler, kısa süreliğine Amcaoğlu ile tartışma yaşadı. Bakanlığın kendilerini dikkate almadığını ve güvensizlik yarattığını aktaran öğrenciler, randevu günü konusunda ısrarcı olurken, Müdür Amcaoğlu öğrencilere tavır sergiledi.

Anlaşmazlık yaşandığı gerekçesiyle mevcut şartlar altında öğrencilerle daha fazla konuşamayacağını aktaran Olgun Amcaoğlu, öğrencilerin bu hafta içinde aranacağını belirterek, odayı terk etti.

Şubat burslarını önceki gün alan ancak Mart ve Nisan burslarını  belirsizliğinden yakınan gençler, Maliye Bakanlığı’nın burs paralarını zamanında yatırmasını dile getirdi. Bu hafta sınavların sonrasında durum değerlendirmesi yapacaklarını aktaran öğrenciler, görüşme talepleri gerçekleşmemesi durumunda yeniden Maliye Bakanlığı’na gideceklerini dile getirdi.

 

Öğrenciler ne dedi? Ayrıntılar bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1177 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler