1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖĞRENCİLER GERİ ÇEVRİLDİ
ÖĞRENCİLER GERİ ÇEVRİLDİ

ÖĞRENCİLER GERİ ÇEVRİLDİ

Bakım ve onarım çalışmaları bir türlü tamamlanamayan Gülen Yüzler Anaokulu, eğitime başlayamadı. VE OKUL AÇILAMADI! Ülke genelinde bütün ilk ve ana okullar eğitim yılını açarken, Gülen Yüzler Anaokulu öğrencileri derslerine başlayamadı. Üç aylık tatil d

A+A-

 

Bakım ve onarım çalışmaları bir türlü tamamlanamayan Gülen Yüzler Anaokulu, eğitime başlayamadı.

VE OKUL AÇILAMADI!

Ülke genelinde bütün ilk ve ana okullar eğitim yılını açarken, Gülen Yüzler Anaokulu öğrencileri derslerine başlayamadı. Üç aylık tatil dönemi boyunca gerekli tadilatların tamamlanamaması nedeni ile eğitime başlayamayan Gülen Yüzler Anaokulu öğrencileri, on beş gün daha beklemek zorunda bırakıldı.

Başta Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) olmak üzere, birçok sendika ve sivil toplum örgütünün sürekli olarak uyarı eylemleri gerçekleştirdiği Gülen Yüzler Anaokulu, gerekli tadilatların yapılamaması nedeniyle risk faktörü oluştururken, konu ile ilgili veliler Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığını suçladı.

Ülke genelinde bütün ilk ve ana okullar eğitim yılını açarken, Gülen Yüzler Anaokulu öğrencileri derslerine başlayamadı. Üç aylık tatil dönemi boyunca gerekli tadilatların tamamlanamaması nedeni ile eğitime başlayamayan Gülen Yüzler Anaokulu öğrencileri, on beş gün daha beklemek zorunda bırakıldı. Başta Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) olmak üzere, birçok sendika ve sivil toplum örgütünün sürekli olarak uyarı eylemleri gerçekleştirdiği Gülen Yüzler Anaokulu, gerekli tadilatların yapılamaması nedeniyle risk faktörü oluştururken, konu ile ilgili veliler Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığını suçladı.

ÖĞRENCİLER HAZIRLANIP OKULA GİTTİ

Bütün yaşıtları gibi Gülen Yüzler Anaokulu öğrencileri de, üniformaları ve çantaları ile ders başlama saatinde okulda hazır bulundu. Ancak okulun on beş gün sonra eğitime hazır olacağı bilgisini alan öğrenciler şaşkınlık yaşarken, veliler ise Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığını suçladı. 

ÖZMENEK: “CAN GÜVENLİĞİ YOK”

Gülen Yüzler Anaokulu Müdürü Selim Özmenek ise yaptığı açıklamada, okulun henüz gerekli tadilatlarını tamamlayamadığını ve bu nedenle öğrenciler için bir risk faktörü bulunduğunu belirtti. Bu durumun Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığının, gerekli çalışmları ve ödenekleri zamanında gerçekleştirmemesinden kaynaklandığını ifade eden Özmenek, Can güvenliği olmayan binada eğitime başlamanın sorumluluğunu alamayacakları açıklamasında bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1152 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler