1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Öğrenci yurdunda tecavüz iddiası
Öğrenci yurdunda tecavüz iddiası

Öğrenci yurdunda tecavüz iddiası

Doğu Akdeniz Üniversitesi kampüsü içinde bir öğrenci yurdunda, bir öğrenciye tecavüz ettiği iddiasıyla Nijerya uyruklu M.K.İ tutuklandı…

A+A-

Gamze BAYKUR

Doğu Akdeniz Üniversitesi kampüsü içinde bir öğrenci yurdunda bir öğrenciye tecavüz ettiği iddiasıyla Nijerya uyruklu M. K. İ tutuklandı. “Cinsel tecavüz” suçlamasıyla dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı 3 gün süreyle poliste tutuklu kalacak.

Olay, müştekinin hastaneye gitmesiyle ortaya çıktı…
Meselenin tahkikat memuru İbrahim Bulut, 16 Aralık tarihinde saat 24:00 raddelerinde zanlı M. K. İ’in kalmakta olduğu öğrenci yurdundaki odasında birlikte bulunduğu müştekinin rızası hilafına zorla tecavüz ettiğini açıkladı. Müştekinin ağrılarından dolayı arkadaşlarının yardımıyla Mağusa Devlet Hastanesi’ne götürüldüğünü belirten Bulut, yapılan doktor kontrolünde cinsel birleşmenin olduğunun tespit edildiğini ve polise haber verildiğini açıkladı.

Polis: “Zanlı, gönüllü ilişkiye girdiklerini beyan etti…”
Polis memuru İbrahim Bulut, alınan arama emri ile zanlının kaldığı yurt odasında arama yapıldığını ve çarşafların, yastık kılıflarının ve müşteki ile zanlının giymekte olduğu kıyafetlerin emare olarak alındığını söyledi. Bulut, zanlının gönüllü ifade vererek zorla değil gönüllü olarak ilişkiye girdiklerini beyan ettiğini belirtti. Zanlının 20 Kasım 2014 tarihinde ise “Cinsel saldırı” suçundan dolayı teminata bağlandığını açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını belirten Bulut, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Bu ilk değil…
Zanlı M. K. İ, 20 Kasım 2014 tarihinde de yine kalmakta olduğu öğrenci yurdunda “Cinsel taciz” ve “Cinsel Saldırı” suçu işlemişti. Zanlı İsmail, temizlik görevlisi olarak çalışan bir kişiye cinsel tacizde bulunmuş akabinde ise bu kişinin rızası hilafına sarılarak cinsel saldırıda bulunmuştu.

3 gün tutuklu kalacak…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Ayşen Toroslu, zanlının tahkikat maksatları bakımından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1473 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler