1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Öfke büyük!..
Öfke büyük!..

Öfke büyük!..

Eski KTHY çalışanlarından 63 kişinin işe alınması hem sevindirdi hem de öfkeyi beraberinde getirdi. Çünkü Hava-Sen’in belirlediği listeden sadece 24’ü işe alındı. Bu durum Hava-Sen’in Facebook sayfasında da gündem oldu. İşte eski KTH

A+A-

 

 

Eski KTHY çalışanlarından 63 kişinin işe alınması hem sevindirdi hem de öfkeyi beraberinde getirdi. Çünkü Hava-Sen’in belirlediği listeden sadece 24’ü işe alındı.

Bu durum Hava-Sen’in Facebook sayfasında da gündem oldu.

İşte eski KTHY çalışanlarının istihdamlar hakkındaki düşünceleri:

Sevil Zehirok:

“KTHY mağdurlarından alınacak 62 kişilik listeyi kim hazırladıysa yazıklar olsun, en çok 15 kişi ihtiyaçlı var bu listede gerisi hep torpili, zaten biliyorduk böyle olacağını ama yine de yok bu durumda torpili kullanmaycaklar, bu kadar ihtiyaçlı insan dururken yapmazlar böyle bir şeyi, ama gördük ki yaptılar hak edenler alınmadı hak etmeyen alındı, tipik torpil davranış oldu, tebrik ederim her kim hazırladıysa bu listeyi AFERİM size, rahat uyuyabilecek misiniz şimdi acaba ? YAZIKLAR OLSUN.”

Seher Güneş:

 “Dul ve çocuklu arkadaşlara ve gerçekten ihtiyacı olan arkadaşlara hayırlısı olsun diyorum. Onlar adına sevindim.”

Akın Yücelen:

 “Bende kendimi en mağdurlar arasında biliyordum burada açıklamak istemiyorum bilen biliyor zaten benim durumumu. Ama ne yazık ki görüyoruz bizden daha mağdur arkadaşlarımız varmış YAZIKKKK... Evet hak eden 10-15 arkadaşım vardı bu listede olmayı onlar için çok sevindim hayırlısı olsun diyorum…”

Ahmet Maviş Uludağ:

“Yazıklar olsun adalete öncelikle ihtiyaçlı olanları aldılar bumu be adalet utanmazlar be bunlar yazıklaaaaaaaaar olsun benim iki çocuğum var. Hacizler geldi kapıma çıkmazın içindeyim kesin ben beklerken demek ki benim ihtiyacım yokmuş doğrudur arkadaşlar benim ihtiyacım 5000 TL maaş alırım eşimde 4000 TL alır işimi isterim ben yaşasın adalet yaşasın hükümet”

Şifa Tetik:

“Arkadaşlar öncelikle işe alınan 'acil ihtiyaçlı' arkadaşlarımızı kutlarım. Allah kimseyi işsiz bırakmasın siyasetçinin eline düşürmesin. İnsanları ekmek parasıyla terbiye etmeye çalışan bundan siyasi anlamda rant elde etme peşinde koşanları kınıyorum. Bu toprak onları kabul etmez biliyorum. Bu yüzden içim rahat. Bakın aylardır sizler gibi işsizim. Ülkemin ihmalkar bazı doktorları yüzünden Hastanelerde ameliyat üstüne ameliyat oluyorum. Bu esnada eşimin 1300 TL maaşı ile kiramı ödüyor, yaşıyor çocuğumu büyütüyorum.Benden daha ihtiyaçlı arkadaşlarımı düşünüyorum... İş bir şekilde bulunur ama ekmek parasıyla oynayanların kaybettikleri 'onur' zor bulunur...”

Kozan Kandili:

“İhtiyaçlı olanlara kesinlikle söyleyecek bir şeyimiz yok. Zaten kim kimin nesi bellidir. Kıbrıs ufak yer herkes birbirini biliyor...”


Ayıplar olsun bize!..

DAÜ-SEN Başkanı Ulaş Gökçe, 4 yaşındaki Turan Katırcıoğlu’na destek için Kanal Sim’de çok anlamlı ve ders çıkartılması gereken bir konuşma yaptı.

1 yıldır hastalıkla mücadele eden ve İstanbul’da ameliyat olmayı bekleyen minik Turan için haykırdı;

“Bir tane çocuğa sahip çıkamazsa bu devlet, bu devletin anlamı da, makamların da, bayrağın da anlamı yoktur. “

Ve devam ediyor Gökçe, “Bir bakan bir çocuğa yardım edemiyorsa ve biz çörek satarak, bir şeyler yapmaya çalışıyorsak, istifa etmelidir. Hatta hayatı boyunca evinden çıkmamalıdır.”

“Ama biz sahip çıkacağız, elimizden geleni yapacağız eğer yapamazsak ayıplar olsun bize. Devletin sahip çıkması gereken bir çocuğa, utanarak söylüyorum yardım istiyoruz. Bu çocuğun tedavisini devlet yapmalıydı, yapmadı” diyor Gökçe sesi titreyerek…


Başkanların çocukları şart mı?

 

“UBP Hükümeti, geçtiğimiz yılı hatırlayın, 2010 sonunda bir takım istihdamlara yönelmişti.

Enteresan bir şekilde, bu yıl da istihdamlar için yılsonu adım atıldı.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’na alınması düşünülen 43 kişilik liste, UBP’de ciddi tartışmalara neden oldu.

Liste Başbakan İrsen Küçük’ün evinde hazırlandı.

Başbakanlık Müsteşarı Hüda Aksoy da yer aldı.

Kıb-Tek Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Konuralp da bu toplantıda yer aldı.

Ortaya çıkan listede, yönetim kurulu başkanı Konuralp’ın çocuğu da yer aldı.

Öyle ya! Bal tutan parmağını yalar. O kadar stres çekiyor Sayın Konuralp, bir çocuğu işe alınmasın mı?

Yoksa boşuna mı kahrını çekiyor bu kurumun?”

 

HÜSEYİN EKMEKÇİ


Yeni devletin ilk başkanı kim olacak?

“Peki yeni devletin ilk başkanı kim olacak?
Tartışmalar da bu noktada kızışacak.
Eroğlu’nun adaylığı hiç kuşkusuz çok doğal.
Başbakan Küçük de buna karşılık partisinin kendisini aday göstermesini isteyecek.
Bu da doğal.
Bu doğallıklar son günlerdeki gerginliklerin nedeni de gösteriyor.
Cumhurbaşkanı’nın Bağ Resturant’ta Meserya örgütlerine yemek vermesi,Gönyeli’de müşavirle yenilen yemekte açıkca hükümeti hedef alması yeni sürecin ilk işaretlerini veriyor.
Başbakan ise gelişmeleri sessizce izlemekle kalıyor.Tabii ki şimdilik.
Eroğlu mu,Küçük mü?Ya da Talat mı?”

MUTLU ESENDEMİR

 


Halk zincirlerini kırarak ayağa kalktı geliyor...

“Devletin insan için varlığının emrettiği açılımları yerine getirmemesinin bin bir mazeretle ele alındığı ve başarısızlığın üzerinin örtülmeye çalışma çabasının ülkeyi yönetme iddiası ile görev talep edip, bu görevi üstlenenler tarafından verilebilmesidir.
Karayollarının güvenliğini sağlayamayan ama açılışlarını yapmaktan geri durmayanların, işsizlik sorunuyla mücadele bir yana ülkemizi ucuz iş gücüne (kaçak iş gücüne) teslim edenlerin, üretimi planlamak ve bilimsel üretimi teşvik etmek yerine haksız rekabetle karşı karşıya kalan üreticimizin üretimden kopmasına seyirci kalanların, hala daha eğitimde, turizm de, sağlıkta, sporda, tarım, hayvancılıkta, gençliğimiz ve diğer önemli konu başlıkları dahil devlet politikaları oluşturamayan zihniyetin hayatın her alanını yap boz tahtasına
çevirmesinin açıklaması var mıdır?”

 

TAHSİN MERTEKÇİ


“Kuru gürültü, gerçek sorunlara yönelik yapıcı tartışmanın önüne geçiyor. Zaman anlamsız açıklamaların peşinde herkesi tüketiyor”

Asım AKANSOY’un profilinden

***

“BM Genel Sekreteri Ban , yeni ylda ikinci 5 yıllık görevine başladı. Hade hayırlısı. Bu Kıbrıs adası ne genel sekreterler gördü”

Oshan SABIRLI’nın profilinden

 

 

 

 

Bu haber toplam 1441 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler