1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. OFF ROAD’UN KRALLARI ERSOY VE ŞAH
OFF ROAD’UN KRALLARI ERSOY VE ŞAH

OFF ROAD’UN KRALLARI ERSOY VE ŞAH

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği ve Tiger Organization işbirliğinde düzenlenen “Tango to Buddha Alagadi Off Road Yarışı” 16 Ekim Pazar günü 3 bine yakın seyircinin katılımıyla gerçekleşti. Tango to Buddha önünden Girne Belediye Başkanı Sümer Aygı

A+A-

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği ve Tiger Organization işbirliğinde düzenlenen “Tango to Buddha Alagadi Off Road Yarışı” 16 Ekim Pazar günü 3 bine yakın seyircinin katılımıyla gerçekleşti. Tango to Buddha önünden Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın’ın verdiği sembolik start ile başlayan Off Road Yarışı’na katılan 32 yarışmacı, Alagadi bölgesinde hazırlanan özel off road parkuruna giderek start anını beklemeye başladı.

 

MUSA-HİLMİ İKİLİSİ BİRİNCİ

Esentepe Belediye Başkanı Erdal Barut’un konuşmasının ardından Profesyonel kategori içinde yer alan Roll Barlı araçların mücadelesi başladı. 9 aracın yarıştığı Roll Barlı kategorisinde Musa Ersoy ve co-pilotu Hilmi Çelebioğlu birinci geldi. Ali Elizel ikinci ve Erkut Canbaz ise üçüncü oldu.

 

SIRALAMALARI SALİSELER BELİRLEDİ

Foto cell cihazları ile Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu hakemleri eşliğinde ölçüm yapılan yarışmada, amatör kategoride yer alan Roll Barsızlarda sıralamaları saliseler belirledi. Roll Barsızlarda yarışmayı Mustafa Şah kazanırken, ikinci Orhun Paralik ve üçüncü Tözün Hamzaoğlu oldu. 3 araç ise mekanik arızadan dolayı yarışma dışı kaldı.

 

ZENGİN ÖDÜLLER VERİLDİ

Ödülleri Başman Grup direktörlerinden Osman Başman’ın takdim ettiği “Roll barlı” kategorisi birincisine 1.500 TL, ikincisine 1.000 TL ve üçüncüsüne 500 TL verildi. Ödüllerini Hyundai Asok Genel Müdür Yardımcısı Ramadan Uzun’un verdiği “Roll barsız” kategorisi birincisine ise 700 TL, ikincisine 500 TL ve üçüncüsüne de 300 TL verildi.

 

ORGANİZASYON MUHTEŞEM OLDU

Tırmanma, çamur, viraj, kum ve kasis engellerinin yer aldığı yarışmada sunuculuğu Hüseyin Kral yaparken, DJ Serhat müzikleriyle seyircileri coşturdu. 3 bine yakın seyircinin katıldığı yarışma sorunsuz tamamlanırken, organizasyonda gün boyunca yiyecek, içecek ve arazi araçlarının sergilendiği stantlar yer aldı.

 

Profesyonel kategori:

1. Musa Ersoy 2:18:831

2. Ali Elizel 2:21:090

3. Erkut Cambaz 2:26:317

 

Amatör kategori:

1. Mustafa Şah 1:19:614

2. Orkun Paralik 1:19:723

3. Tözün Hamzaoğlu 1:25:551

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 971 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler