1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖDÜLLERİ ALMAYACAKLAR
ÖDÜLLERİ ALMAYACAKLAR

ÖDÜLLERİ ALMAYACAKLAR

KTFF Yönetim Kurulu, Milli Olimpiyat Komitesi’nin çarpık düzeni ve genel kurul yapısı değişinceye kadar hiçbir faaliyetlerine katılmayacaklarını açıkladı

A+A-

 

 

KTFF Yönetim Kurulu, yayınladığı bir duyuru ile Milli Olimpiyat Komitesi’nin çarpık düzeni ve genel kurul yapısı değişinceye kadar hiçbir faaliyetlerine katılmayacaklarını, Olimpizm Ödülleri’ne layık görülen KKTC A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fırat Canova ve yardımcıları Bülent Aytaç ile Mahmut Yaman’ın ödül törenine katılmayacağını açıkladı

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Başkan Hasan Sertoğlu imzası ile yayınladığı bir duyuruda KKTC A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fırat Canova, yardımcıları Bülent Aytaç ve Mahmut Yaman’ın Milli Olimpiyat Komitesi (MOK) ödül törenine katılmayacaklarını ve kendilerine verilmesi planlanan ödülleri almayacaklarını açıkladı. Duyuruda buna gerekçe olarak MOK’un çarpık düzeni ve genel kurul yapısının değişinceye kadar mücadelelerinin süreceği belirtildi. Duyuru şöyle:

“Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Yönetim Kurulu olarak Milli Olimpiyat Komitesi (MOK) genel kurul yapısıyla ilgili mücadelemizin devam etmekte olduğu bir süreçte, KTFF Yönetim Kurulu olarak, MOK’un hiçbir faaliyetine katılmayacağımızı daha önceden spor kamuoyuyla paylaştık.

Bu bağlamda futbolla ilgili verilecek hiçbir ödülün arkadaşlarımızca kabul edilmesine karşı olduğumuzu belirtiriz. Bundan dolayı da “A” Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Sayın Fırat Canova, Yardımcı Antrenörleri Sayın Bülent Aytaç ve Sayın Mahmut Yaman’ın MOK Olimpizm Ödül Töreni’ne katılmamalarına ve bu ödülleri kabul etmemelerine karar verdik.

Bizim kimseyle bir derdimiz yok. Sadece derdimiz, çarpık düzen, MOK Genel Kurul yapısı değişinceye kadar bu mücadelemiz sürecektir. Spor kamuoyuna saygıyla duyurulur”

KKTC A Milli Takım ve Cihangir Spor Kulübü Teknik Direktörü Fırat Canova, Federasyon’un aldığı bu karara uyacaklarını belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 475 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler