1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ODTÜ VE GÜZELYURT YÜRÜYÜŞE GEÇİYOR
ODTÜ VE GÜZELYURT YÜRÜYÜŞE GEÇİYOR

ODTÜ VE GÜZELYURT YÜRÜYÜŞE GEÇİYOR

1.Geleneksel Anıt Zeytin Ağaçları Koşusu ve Yürüyüşü, 8 Nisan 2012 Pazar günü yapılıyor

A+A-

 

 

1.Geleneksel Anıt Zeytin Ağaçları Koşusu ve Yürüyüşü, 8 Nisan 2012 Pazar günü yapılıyor

 

Necmi BELGE

 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusunun Güzelyurt Belediyesi, Kalkanlı Anıt Zeytin Ağaçlarını Koruma Birliği ve KKTC Atletizm Federasyonu’nun katkılarıyla organize ettiği 1.Anıt Zeytin Ağaçları Koşusu ve Yürüyüşü” etkinliği 08 Nisan 2012 Pazar günü gerçekleştiriliyor.

Bu bağlamda dün, Lefkoşa’da bulunan Belediyeler Birliği lokalinde bir basın toplantısı düzenlendi.

Basın toplantısına ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Rektörü Prof. Dr.Turgut Tümer, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, As Bank Genel Müdürü Taştan Altuner, İş Bankası  Güzelyurt Şubesi Müdürü  Mustafa Kaymak, İş Bankası ODTÜ Şubesi Müdürü Turgut Fenercioğlu ve Kalkanlı Anıt Zeytin Ağaçları Koruma Birliği Başkanı Osman Kaş katıldı.

Söz konusu konuşmacılardan ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Turgut Tümer ODTÜ’nün Güzelyurt bölgesine verdiği önemden ve sürdürülebilir çevre konusundaki vizyonuna değindi. Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ODTÜ ile aynı projelerde bulunmaktan dolayı mutluluğunu dile getirirken,  ODTÜ ile  diğer ortak projelerde de birlikte olacaklarını söyledi.

Kalkanlı Anıt Zeytin Ağaçları Koruma Birliği Başkanı Osman Kaş yürüyüşe adını veren Anıt Zeytin ağaçlarının tarihçesinden ve onların korunmasından bahsederken, bu olaya katkı koyan ODTÜ, Güzelyurt Belediyesi, As Bank ve İş Bankası yetkililerine teşekkür etti.

Daha sonra sırasıyla söz alan As Bank Genel Müdürü Taştan Altuner, İş Bankası Güzelyurt Müdürü Mustafa Kaymak ile İş Bankası ODTÜ Müdürü Turgut Fenercioğlu böyle bir organizasyona sponsor olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Ardından ODTÜ’den İşletme Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Burçak Özoğlu ile ODTÜ Müdürü Metin Gezgin yürüyüş ve koşu parkuru hakkında katılımcılara bilgi verdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 602 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler