1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖDEN(ME)Dİ!
ÖDEN(ME)Dİ!

ÖDEN(ME)Dİ!

Havuz Protokolü gereği Spor Bakanlığı tarafından Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na taksitler halinde ödenen 2.5 milyon TL’lik paranın son taksiti olan 1 milyon TL’nin dün bakanlık tarafından yayınlanan bildiri ile ödendiği açıklandı.

A+A-

 

 

Havuz Protokolü gereği Spor Bakanlığı tarafından Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na taksitler halinde ödenen 2.5 milyon TL’lik paranın son taksiti olan 1 milyon TL’nin dün bakanlık tarafından yayınlanan bildiri ile ödendiği açıklandı.

 

Gün içerisinde Futbol Federasyon’una herhangi bir ödeme yapılmaması sonrası bakanlık bir düzeltme yazısı yayınlayarak 1 milyon TL’nin harcirahı kesilerek Maliye Bakanlığı’na gönderildiği belirtildi

 

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı dün yayınladığı bir basın bildirisi ile Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na havuz protokolu gereği taksitler halinde ödenen katkının son takisiti olan 1 Milyon TL’nin ödendiğini duyurdu. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ise kendilerine herhangi bir paranın henüz ödenmediğini belirtti. Yaşanan bu gelişmeler sonrası dün son taksitin ödenip ödenmediği konusunda belirsizlik sürerken herhangi bir ödemenin yapılmaması sonrası yayınlanan düzeltme yazısı ile 1 milyon TL’nin harcirahı (harcama) kesilerek Maliye Bakanlığı’na gönderildiği belirtildi.

Bakanlık tarafından henüz ödeme yapılmadığı halde ödeme yapılmış gibi bir bildiri yayınlanması dikkat çekti.

 

BAKANLIKTAN YAPILAN İLK AÇIKLAMA

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Halkla İlişkiler Birimi’nden yapılan açıklama şöyle:

 “Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na toplam 2.5 Milyon TL’lik katkının son dilimi olan 1 Milyon TL’nin bugün ödendiğini açıkladı.

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında, “Spor Bakanlığı olarak, KKTC’deki tüm Federasyonlara ve kulüplere, yapacakları yatırımları gerçekleştirmeleri amacı ile belirli bir katkı vermekteyiz” dedi.

Spor Bakanlığı bütçe dilimleri de göz önünde bulundurularak, Maliye Bakanlığı aracılığı ile yapılan katkıların, KKTC’deki spor Federasyonlarının yapacakları yatırım ve hedeflerine ulaşabilmek amacı ile ortaya koyacakları çalışmalarda kullanılmakta olduğunu dile getiren Bakan Dürüst, “Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na toplamda 2.5 Milyon TL’lik katkının son dilimi olan 1 Milyon TL’lik kısmı, bugün Maliye Bakanlığı aracılığı ile Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na verilmiştir” dedi.

 “Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na çalışmalarında başarılar dileyerek, yapılan bu katkının Kıbrıs Türk Futbolu’nun daha iyi noktalara taşınması adına gerçekleştirilecek projelerde kullanılmasını dilerim” diyen Bakan Dürüst, Futbol Federasyonu dışındaki spor Federasyonlarımıza da, bütçemizin el verdiği ölçüde yapacakları çalışmalara ve sporun gelişmesi için ortaya koyacakları projelere katkımız devam edecektir” dedi”

 

DÜZELTME YAZISI: “1MİLYON TL’LİK HARCAMA KESİLMİŞTİR”

Halkla İlişkiler Birimi’nden yapılan ilk açıklamanın ardından daha sonra yayınlanan düzeltme yazısı şöyle: “Daha önce gönderdiğimiz haberde yanlışlıkla 1 milyon TL’nin kulüplere ödendiği belirtilmiştir. Ancak 1 milyon TL’nin harciahı (harcama) kesilerek Maliye Bakanlığı’na gönderilmiştir. Maliye Bakanlığı ise ödemeyi kısa bir süre içerisinde yapacaktır. Yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermemek adına bu açıklamayı yapma ihtiyacı hissedilmiştir. Saygılar”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 524 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler