1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ODALARDAN MÜCADELEYE DESTEK
ODALARDAN MÜCADELEYE DESTEK

ODALARDAN MÜCADELEYE DESTEK

MMO ve EMO: Hükümeti sağduyu ve uzlaşma çağrılarına karşılık vererek sendika yetkilileri ile görüşmeye ve münhal ilanını geri çekmeye çağırırız

A+A-

 

 

KTMMOB Makina ve Elektrik Mühendisleri Odaları (MMO ve EMO), kamuya ait olan kurum ve işletmelerin yerli veya yabancı özel sermayeye devredilmesine karşı verilen mücadeleyi desteklediklerini açıkladı.

MMO Başkanı Emir Taşcıoğlu ve EMO Başkanı Mustafa Aksoy tarafından yapılan ortak açıklamada, “Özelleştirme girişimlerine karşı El-Sen ve Tel-Sen tarafından gösterilen direnişi ve yönetenlerin buna karşı girişimlerini ibretle izliyoruz” denildi.

“Teknecik Elektrik Santralı’nda çalışmama haklarını kullanarak eylemde bulunan meslektaşlarımıza karşı hükümetin, adeta tehdit edercesine münhal ilan etmesi hiçbir etik kural ile bağdaşmamaktadır” diyen oda başkanları, üyelerine, kamuoyuna ve hükümete çağrı yaptı.

Oda başkanları açıklamada şöyle dedi:

“Öncelikle tüm üyelerimize hükümetin açtığı bu etik dışı münhal ilanına, içinde bulundukları türlü iş sıkıntılarına rağmen itibar etmemeleri ve başvuruda bulunmamaları çağrısında bulunuyoruz. Unutulmamalıdır ki kamusal çıkarlar için mücadele eden meslektaşlarımızın sıkıntıları ve mutsuzlukları üzerine sağlıklı bir gelecek inşa edilemez. Toplumsal çıkarlar herşeyden önce gelmelidir.

Ayrıca tüm halkımızı, El-Sen ve Tel-Sen’in eylemlerinin sebebini sorgulamaya çağırırken, hükümeti de sağduyu ve uzlaşma çağrılarına karşılık vererek sendika yetkilileri ile görüşmeye ve münhal ilanını geri çekmeye çağırırız.”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 737 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler