1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Ocak yandı, MTG ısındı
Ocak yandı, MTG ısındı

Ocak yandı, MTG ısındı

Mağusa Türk Gücü’nün kendi sahasında konuk ettiği Türk Ocağını 4 -1 gibi farklı bir skorla yenerek henüz daha şampiyonluk potasında bende varım dedi. Özellikle Ikedia başta olmak üzere Hasan Tamel ve Gürçin’in sakatlığında ve Osman’ın

A+A-

 

 

Mağusa Türk Gücü’nün kendi sahasında konuk ettiği Türk Ocağını 4 -1 gibi farklı bir skorla yenerek henüz daha şampiyonluk potasında bende varım dedi.

Özellikle Ikedia başta olmak üzere Hasan Tamel ve Gürçin’in sakatlığında ve Osman’ın cezalı oluşu nedeniyle oynayamaması nedeniyle MTG kadro kurmakta zorladı.

Türk Ocağı’nda cezası nedeniyle Murat Gertik dışında eksik oyuncusu yoktu.

Mağusa Türk Gücü’nün bu maçı kazanarak üst sıralarda yer alıp yeniden şampiyonluğu kovalama amacıyla çıktığı Türk Ocağı maçına hiç de beklendiği gibi başlayamadı. Orta sahasında top basamadığı, forvetini topla buluşturamadığı ve özellikle oyunu kanatlara yayamadığı ilk yarıda, daha 11. dakikada Talat’ın ayağından birde gol yedi.

Teknik kadronun forvet hakkında Nikolou’nun çok kötü bir gününde olması nedeniyle yerine Uğur Gök’ü ve sakatlanan Cemal Astan’ın yerine de zorunluluktan dolayı Kadir değişikliği MTG’nin toparlanmasına yol açtı. Sonradan oyuna giren Uğur Gök’ün kaydettiği şık bir golle de beraberliği yakalayarak devre arası soyunma odasına gitti.

İlk yarıda oynadığı futbolla ve attığı golle saha içerisinde ne istediğini bilen Türk Ocağı takımı sahadan gitmiş, yerine ikinci yarıda ayaklarına pranga vurulmuş acemi mangalarını andıran bir takım gelmiş görüntüsü vardı. Bunlar yetmezmiş gibi Nurcan’ın ikinci sarı karttan gördüğü kırmızı kartla takımını sahada 10 kişi bırakması Mağusa Türk Gücü’nün sazı eline alıp oyunu istediği gibi oynaması ve peş peşe bulduğu gollerle de farka gitmesine neden oldu.

Özellikle Uğur, Halil, Erol ve Deniz’in buluştuğu topları olumlu kullanmaları ve tescilli golcü Yasin Kansu’nun da getirilen bu topları gole çevirmedeki ustalığı da belirtmekte yarar var.

Türk Ocağı takımı bu görüntüsüyle gelecek için bu ligde iyi işler yapa bilme adına pek de umut verici bir görüntü sergileyemezken, MTG ise kötü başladığı maçı özellikle ikinci yarıda oynadığı oyun ve bulduğu gollerle lehine çevirip sahadan 3 puanla ayrılmayı bildi.

Maçın hakemi Mehmet Sezener ve yardımcıları çok ciddi bir hata yapmadan müsabakayı tamamlamış olup sarı kartı bulunan Nurcan’ın arkadan rakibine yapmış olduğu ve kart gerektiren hareketinden dolayı kendisine verilen ikinci sarı karttan dolayı kırmızı kartta da haklıydı.   

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1094 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler