1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. O ŞİMDİ HAPİSTE
O ŞİMDİ HAPİSTE

O ŞİMDİ HAPİSTE

Askerlik anılarını yazması nedeniyle, hakkında iki ayrı dava açılan Halil Karapaşaoğlu’nun mahkemesi; bugün saat 10.00’da, GKK Boğaz Karargâhında gerçekleştirildi. 46 (10) Hoşnutsuzluk ve 46 (2) İtaatsizlik suçlamalarıyla yargılanan Karapaşaoğ

A+A-

 

 

Askerlik anılarını yazması nedeniyle, hakkında iki ayrı dava açılan Halil Karapaşaoğlu’nun mahkemesi; bugün saat 10.00’da, GKK Boğaz Karargâhında gerçekleştirildi. 46 (10) Hoşnutsuzluk ve 46 (2) İtaatsizlik suçlamalarıyla yargılanan Karapaşaoğlu, iddia edilen suçları karşısında 10 gün hapis cezasına çarptırıldı. Öte yandan Karapaşaoğlu’nun anılarında bahsi geçen işkenceci astsubay H.C. ilgili bölük komutanı tarafından, 10 gün süreyle göz hapsine mahkûm edildi.

Halil Karapaşaoğlu’nu savunmak isteyen avukatlar Barış Mamalı ve Öncül Polili’nin mahkemenin yapıldığı GKK Karargâh binasına girişi engellendi. Karapaşaoğlu avukatı olmadan yargılandı. Avukatlar durumu Anayasa’ya aykırı olarak nitelendirdi.

 

Polis, GKK Karargâhı’nın 300 metre aşağısında barikat kurdu ve hiç kimsenin girmesine müsaade etmedi. Destek amaçlı gelen tüm kişiler, polis tarafından kamera ile kayıt altına alındı.

 

KTOEÖS ve KTÖS temsilcileri de destek amaçlı bölgedeydi. İki sendika temsilcisi de GKK’nın, askerdeki işkence ve baskıyı sorgulamak yerine, bu durumu gündeme taşıyanları yargılamasının herkes tarafından üzücü bir konu olarak görüldüğünün altını çizdi.

 

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2395 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler