1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'O Ses İBRAHİM' neler başardı, neler anlattı?
O Ses İBRAHİM neler başardı, neler anlattı?

'O Ses İBRAHİM' neler başardı, neler anlattı?

Türkiye’de Show TV-Acun Medya tarafından düzenlenen ve 18 hafta boyunca Pazar akşamları jüri üyeleri ve halktan gelen sms’lerle yapılan elemelerle süren “O Ses Türkiye” adlı ses yarışması 19 Nisan 2012 Pazar akşamı yapılan finalle

A+A-

 

 

Türkiye’de Show TV-Acun Medya tarafından düzenlenen ve 18 hafta boyunca Pazar akşamları jüri üyeleri ve halktan gelen sms’lerle yapılan elemelerle süren “O Ses Türkiye” adlı ses yarışması 19 Nisan 2012 Pazar akşamı yapılan finalle sonuçlanmış oldu. Final gecesi yalnızca sms’lerin sonuçları belirlediği yarışmada ülkemizden bu yarışmaya katılan İbrahim büyük bir başarı elde ederek ikinci gelmiş ve hepimizi gururlandırmıştır. İbrahim’i bu başarısından dolayı tebrik eder ve kendisine şoven duygulardan arınmış bir biçimde ancak ülkemizin bir genci olarak böylesi bir başarıyı bizlere yaşattığı için çok teşekkür ederiz.

Böylesi önemli düzey ve geniş çaplı bir yarışmada derece almak da finale kalmak da oldukça önemlidir diye düşünüyorum, yarışmak da. Her şeyden önce bu hacimde ve oldukça yetenekli gençler arasında düzenlenen böylesi bir yarışmada yarışmak dahi başlı başına bir özgüven gerektiriyor. Çalışma disiplini gerektiriyor. Vizyon gerektiriyor. Beceri, yetenek gerektiriyor. Kendini bilmek ve kendini tanımak oldukça önemli böylesi girişimler ve yarışmalar için. İnsan ilişkileri, psikoloji, empati, hoşgörü ve daha nice duyuşsal boyutta tutum geliştirmiş olmak çok önemli. Girişimcilik, yaratıcılık, alçak gönüllülük gibi meziyetler hiç de yabana atılmayacak olan özelliklerdir bu türden yarışmalara hem katılmak hem de yarışmayı sürdürebilmek adına. Bu bir ses yarışmasıdır belki özünde ancak yukarıda bahsetmeye çalıştığım karakteristik özelliklerle zenginleşir ve anlam kazanabilir “o ses” olmak ve olmaya çalışmak.

İşte böylesi önemli bir yarışmaya ülkemizden de bir genç yüzlerle gençle birlikte katılmış ve finale kadar yükselme başarısını göstermiştir. Hem de bu uzun ve meşakkatli yolda tam 18 hafta boyunca hepimizi heyecanlandırmış, ekranların karşısına kilitlemiştir. Birçok insanımız ve özellikle gençlerimiz İbrahim’in başarısından gurur duymuş, kendinden bir parça hissetmiş ve en önemlisi adamızda her türlü olanaksızlıklar ve içine kapanmışlıkla dünyadan kopuk yaşamak zorunda bırakılmanın ezikliğini üzerinden atarak, bir şekilde zincirleri kırabilmenin mutluluğu ve onuru ile tek bir yürek olabilmişlerdir.

İbrahim bizlere içimizde daha nice yetenek olabileceğinin, çalışmayla, disiplinli davranmayla, planlı  ve programlı olmakla bu gençlerimize yepyeni fırsatlar yaratılabilineceğinin örneğini yaşatmıştır. Esas önemli olanın öncelikle para-pul değil vizyon olduğunun altını bir kez daha çizmiştir bize İbrahim. Vizyon ve stratejik planlamanın birbirinden ayrılamayacağını göstermiştir. Yeter ki ne istediğimizi bilelim konusunda önemli bir ders vermiş ve deneyim kazandırmıştır bizlere.

Yukarıda da belirttiğim gibi şoven bir bakış açısıyla bakmak değil ancak ülkemizde yetişen ve içimizden biri olan İbrahim diğer bir taraftan da eğitimcilere eğitim sisteminde öğrenci merkezli bir eğitimin önemini, yapılandırmacı öğrenme paradigmasının gerekliliğini ve çoklu zekanın varlığını yaşayarak-yaşatarak göstermiştir. Sınav odaklı ve öğretmen-program merkezli bir eğitim sisteminin artık terk edilmesi özellikle ülkemiz gençleri ve geleceğimiz açısından oldukça önemlidir.

Bu yarışmada sms oyları ile ikinci gelen İbrahim her koşulda hem kazanmış, hem gönüllerimizde taht kurmuş hem de bizlere oldukça değerli olan zengin düşünceler ve vizyon kazandırmıştır. Yazının sonunda İbrahim’e de seslenmek ve birkaç söz söylemek istiyorum.

İbrahim kendine çizmiş olduğun bu müzikle dolu yaşam yolunda başarılarla yürüyeceğine yürekten inanıyorum. Bu başarını yürekten kutlarım. İnternetten okuduğum bir söyleşinde şu sözlerin bana en az yarışmadaki başarın kadar örnek alınması gereken sözler olarak çok anlamlı geldi: “Bugüne kadar müzik yaşantım süresince bana her türlü destek olan, bu yarışmada ileriye gidebilmem için gerek sms’lerle gerekse de manevi olarak desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim. Bu desteklerini bundan sonraki yaşamımda hep büyük bir sorumlulukla hissedecek ve sesimle, müziğimle, bestelerimle onlara layık olmaya ve müzik dünyasında kalıcı olmaya çalışacağım. Bu konudaki en büyük hedefim olan Grammy müzik ödülü almayı yaşamımın bir zaman diliminde gerçekleştirebilmek için her zaman kendimi yenileyecek ve çalışmalarımı bu doğrultuda sürdüreceğim.” İbrahim, seni böylesi geniş, uzun soluklu ve kaliteni artırıcı özelliklere sahip bir vizyon oluşturmandan dolayı yürekten kutlarım. Sen bireysel yeteneklerinin farkında olan ve gelişmeyi hedef seçen, toplumsal olanaklarını kullanan ve evrensel düşünen bir gencimiz olarak vizyonun ne denli önemli olduğunu çok güzel bir biçimde gösterdin bizlere.  Ve bil ki yüzlerce-binlerce gence de örnek oldun, eğitimcilere ders oldun, yetkililere kitap oldun, ülkemize de gurur oldun.  Sen özellikle ülkemizin içerisinden geçtiği ve geçirildiği bu maddi ve manevi zor dönemde ortak noktalarımızı birleştirebilmenin ve ortak vizyonla hareket edebilmenin mümkün olabileceğini bir kez daha hatırlattın İbrahim. Sana çok teşekkür eder, başarını kutlar ve yolunun açık olmasını dilerim… 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 961 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler