1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'Niye kaldırılmıyor?'
Niye kaldırılmıyor?

'Niye kaldırılmıyor?'

Esentepe deniz kenarında satış yapmak için izinsiz olarak konumlandırılan bir karavan ve hâlâ inşaat halinde olan bir baraka yerleştirildi. Bunu inşa eden şahsın Cemallettin Karal olduğu, hem Girne Kaymakamı Gürkan Kara hem de köy sakinlerince belirtildi

A+A-

Denize sıfır izinsiz büfe…

 

·        Esentepe deniz kenarında izinsiz denize sıfır büfe, Esentepelileri kızdırırken, kaymakamlığın ve belediyenin  “ilgisiz” kalması, soru işaretleri yaratıyor. Yurttaş soruyor: “Bu yapı niye kaldırılmıyor?”

 

Hasan SADIKOĞLU

Esentepe deniz kenarında satış yapmak için izinsiz olarak konumlandırılan bir karavan ve hâlâ inşaat halinde olan bir baraka yerleştirildi.  Bunu inşa eden şahsın Cemallettin Karal olduğu, hem Girne Kaymakamı Gürkan Kara hem de köy sakinlerince belirtildi. Esentepeliler yaklaşık 20 gündür bu inşaatın sürdüğünü, bu durumdan rahatsızlık duyduklarını her önüne gelenin istediğini istediği yere inşa edemeyeceğini, bunun için belediye başkanına ve kaymakamlığa şikayette bulunduklarını ifade ettiler. Kaymakamın hemen bu olaya el koyacağını söylediklerini fakat hâlâ bir girişimde bulunulmadığını belirten köy halkı, bu duruma derhal engel olunması gerektiğini vurguladı.

Devlete ait olan bir araziye, böyle kalıcı bir yapının izinsiz yapılmaması gerektiğini, buranın ismi geçen şahsa ancak kaymakam izni ile verilebileceğini ifade eden Esentepe sakinleri, eğer kaymakamlığın bu duruma derhal müdahale etmediği takdirde tepki olarak diğer köylülerin de deniz kenarlarında benzeri barakalar yapmaya girişeceklerini belirttiler.

Gürkan Kara; şikayetin kaymakamlığa 20 Temmuz’dan önce geldiğini, sözü geçen yapının izinsiz olduğunu ve gereğinin yasal yollarla yapılması için girişimde bulunduklarını ifade etti. Bu arazide böyle bir yapıya izin verilmeyeceğini vurgulayan Kara, halkın taleplerini en kısa sürede yerine getireceğini belirtti.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1547 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler