1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. NİYAZİ DENİZ BİRİNCİ OLDU
NİYAZİ DENİZ BİRİNCİ OLDU

NİYAZİ DENİZ BİRİNCİ OLDU

Rc Şampiyonası’nın dördüncü ayağı geçtiğimiz hafta sonu yapıldı

A+A-

 

 

 

 

Shark Energy’nin ana sponsorluğunda düzenlenen Rc Şampiyonası’nın 4. ayağı 25 Ağustos tarihinde Ncrc Arena’da gerçekleştirildi. Genç kuşağın da ilgisinin yavaştan arttığı yarışlarda 21 kişi yer aldı. Serbest antreman turlarında Deniz Plaza Rc Team üyesi Niyazi Ertem Deniz bütün rakiplerine 1 saniye fark atarken, eleme turlarına en önde çıkma hakkı kazandı. Eleme turlarında daha yavaş kalarak final sıralamasında üçüncülüğe geriledi. Eleme turlarında herkesten çok tur atan Ferhat Çağlıoğlu (Deniz Plaza Rc Team) grid de ilk sırayı, Barış Türkay (Team Ncrc) ise ikinci sırayı elde etti. Fakat yarış sonunda eleme turlarındaki kötü gidişini unutturan Niyazi Deniz tekrardan liderliği eline aldı ve yarışı kazandı. İkinci sırayı takım arkadaşı Ferhat Çağlıoğlu , üçüncü sırayı da Team Ncrc’den Barış Türkay kazandı.

 

ÖZEL ÖDÜL ÇAĞLIOĞLU’NUN

Yarışma sonunda yapılan 2 turu en hızlı dönenin Rc Helikopter ile ödüllendirileceği hız yarışmasını ise günün başarılı isimlerinden Ferhat Çağlıoğlu kazandı.

Deniz Plaza, The Ship Inn Hotel, Zirve Sigorta, Techpoint, Haber KKTC ve Temedya’nın yan sponsorluklarını üstlendiği Team Ncrc tarafından organize edilen Shark Energy Championship 2012 de ilk 10 puan durumu şöyle:

 

1.Ferhat Çağlıoğlu – 611

2.Ahmet Akber – 610

3.Barış Türkay – 607

4.Niyazi Ertem Deniz – 605

5.Umut Öztümen – 591

6.Nidai Kordal – 591

7.Uğur Zorlu – 588

8.Behzat Beysun – 588

9.Umut Türkay – 571

10.Derhan Basri – 551

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 525 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler