1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Nisan Yağmuru
Nisan Yağmuru

Nisan Yağmuru

Haftalar ilerledikçe telafisi olmayan maçlar da daha çok önem kazanmaya başladı. Lefke deplesmanı da Göçmenköy için böyle bir maçtı. Her iki tarafa da baktığınız zaman baskıyı daha çok hissedecek taraf hiç kuşkusuz Göçmenköy’dü. Düzkaya’nın

A+A-

 

 

 

Haftalar ilerledikçe telafisi olmayan maçlar da daha çok önem kazanmaya başladı. Lefke deplesmanı da Göçmenköy için böyle bir maçtı. Her iki tarafa da baktığınız zaman baskıyı daha çok hissedecek taraf hiç kuşkusuz Göçmenköy’dü.

Düzkaya’nın iki puan altında, doğrudan düşecek iki takımdan biri durumundaydı. Lefke ise ilerleyen haftalarda korkulu rüya görmemek ve baskı altına girmemek için kazanmak istiyordu. Geçtiğimiz hafta Düzkaya’ya yenilerek zaten büyük bir prestij kaybetmişlerdi.

Ne var ki koca bir ilk devre boyunca Lefke rakibi üzerinde baskı kuracak, oyunu tamamen rakip alana yıkacak bir oyun ortaya koyamadı.

Tamam, geliştirdikleri ataklar vardı belki ama izleyenlere “Lefke bugün bu maçı kazanır” dedirtecek bir görüntüsü yoktu. Orta alanda verim beklediğiniz oyuncular bu kadar çok pas hatası yapıp topu ezerse takım nasıl organize bir şekilde atağa kalkabilir ki?

Yabancı transfer yaptığınız zaman harcadığınız paraya değmeli ve bir fark yaratmalı, ancak yabancı transfer Bora Karadağ’da ben bu farkı göremedim. Yabancı transfere para vermek yerine genç yeteneklere daha fazla şans verilerek takımla intibakları sağlanabilir ve bir an önce takıma kazandırılabilirler diye düşünüyorum.

Maça dönecek olursak Lefke ikinci yarıya daha istekli başladı ancak ilk net gol fırsatını kaçran Göçmenköy’dü. Lefke kale direğinin içinden dönen topun hemen sonrasında Göçmenköy kendi kalesine bir de gol atınca tamamen demoralize olarak oyundan düştü. Kasım’ın Lefke ikinci golü olarak Göçmenköy filelerine gönderdiği penaltı golünün dakikası 79 du. Yani Göçmenköy’ün kendi kalesine attığı golü saymazsak Lefke son on dakikada golleri buldu.

Lefke’nin son maçlarına bakıldığında gerek Gönyeli, gerekse Bostancı Bağcıl karşısında da oyunun son bölümlerinde sonuca gittiğini görüyoruz. Bu maçta da yine Göçmenköy hem moral hem de  kondüsyon yönünden oyundan düşerken, zira son maçın son bölümlerini bir kişi eksik oynamak zorunda kaldı, Lefke fizik kondüsyon olarak ayakta kalarak maçın son bölümünde farka gitti.

Lefke iyi oyununu maçın geneline yayamasa da kazanmasını bildi. Bu arada şapkadan tavşanı çıkaran da yine Kasım oldu. Bir benzetme yapacak olursak Lefke’nin son anda yağmur gibi gelen golleri de tıpkı  nisan yağmuru gibi kısa fakat yoğun oldu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 745 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler