1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. NİJERYA’YA PARA TRANSFERLERİ İNCELENİYOR
NİJERYA’YA PARA TRANSFERLERİ İNCELENİYOR

NİJERYA’YA PARA TRANSFERLERİ İNCELENİYOR

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Nijerya vatandaşlarının KKTC’den yaptığı para transferi konusunun gündemlerinde olduğunu açıkladı

A+A-

 

 

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Nijerya vatandaşlarının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’den yaptığı para transferi konusunun gündemlerinde olduğunu ve Suç Gelirlerinin Aklanmasını Önleme Kurulu’nun Polis Genel Müdürlüğü ve Bankalar Birliği ile koordineli çalışma yürüttüğünü açıkladı.

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, konuyla ilgili yazılı açıklamasında, basında yer alan konunun, Bakanlığa bağlı Kambiyo ve İnkişaf Sandığı İşleri Dairesi’nin 4/2008 sayılı “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Yasası” uyarınca oluşturulan Suç Gelirlerinin Aklanmasını Önleme Kurulu’nda görüşüldüğünü ve alınması gereken tüm önlemelerin alınması için yoğun çalışma yürütüldüğünü belirtti.

Bakanlığın, suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi çalışmalarına çok önem verdiğine işaret edilen açıklamada, “Ülkemizin ve ilgili sektörlerin risk ve tehditlerinin belirlenmesi amacıyla risk değerlendirmeleri sürekli olarak yapılmaktadır. Yapılan çalışmalar kapsamında bu konunun da tespit edilerek tedbir alınması yönünde çalışmalar yürütülmektedir” denildi.

Açıklama, şöyle devam etti:

“Kurulumuzun öncelikli hedefi, ülkemizde veya ülkemizi geçiş yolu olarak kullanmak suretiyle aklama faaliyetleri yürütmeye çalışan suç potansiyeli yüksek riskli kişileri ülkemizdeki faaliyetlerini durdurmaktır ve bu konuda her türlü önlem alınması için çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 816 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler