1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. NİHAYET YENİLENİYOR
NİHAYET YENİLENİYOR

NİHAYET YENİLENİYOR

Lefkoşa’nın en işlek spor tesislerinden biri olan Lefkoşa Atilla Topaloğlu Sahası’nın (Okullar Sahası) yenilenmesi amacıyla çalışmalar hızlandı. Sahanın atletizm pistinin tartan yapılması için çalışmaların yapıldığı ancak yüksek maliyet neden

A+A-

 

 

“PİST ÖZEL BİR MADDE İLE KAPLANACAK, IŞIKLANDIRMA OLACAK”… “Projede koşu pistinin özel bir madde ile kaplanması, sahanın ışıklandırılması ve çevre demirlerinin yenilenmesi var. Proje ihale aşamasına geldi.”

 

Kamil KOLCU

 

Lefkoşa’nın en işlek spor tesislerinden biri olan Lefkoşa Atilla Topaloğlu Sahası’nın (Okullar Sahası) yenilenmesi amacıyla çalışmalar hızlandı.

Sahanın atletizm pistinin tartan yapılması için çalışmaların yapıldığı ancak yüksek maliyet nedeniyle vazgeçilen proje sonrasında Spor Dairesi Müdürlüğü çeşitli alternatifler aramaya başladı.

Bu bağlamda pistin yenilenmesi amacıyla sentetik çim zemine benzer bir maddeyle pistin kaplanması gündeme geldi.

 

“IŞIKLANDIRILACAK”

 

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu, Lefkoşa’nın merkezinde bulunan spor tesisinin çağdaş bir yapıya kavuşması için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

“Projede koşu pistinin özel bir madde ile kaplanması, sahanın ışıklandırılması ve çevre demirlerinin yenilenmesi var” diyen Cahitoğlu, projenin ihale aşamasına geldiğini söyledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 517 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler