1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. NİHAYET!
NİHAYET!

NİHAYET!

YENİDÜZEN’in günlerdir takip ettiği ve piyasaya girmesini engellemek için adeta adım adım izlediği “zehirli greyfurtlar” sonunda imha edildi. Geçen ay Türkiye’ye ihraç edilen ancak normal seviyenin üzerinde ilaç kalıntısı bulu

A+A-

 

 

 

YENİDÜZEN’in günlerdir takip ettiği ve piyasaya girmesini engellemek için adeta adım adım izlediği “zehirli greyfurtlar” sonunda imha edildi.

 

Geçen ay Türkiye’ye ihraç edilen ancak normal seviyenin üzerinde ilaç kalıntısı bulunması nedeniyle Kıbrıs’a geri gönderilen greyfurtlardan bir kısmı en sonunda imha edildi. Karaoğlanoğlu Çöplüğü’nde imha edilen iki tır greyfurdun fotoğraflarını YENİDÜZEN ele geçirdi. İki tır dolusu greyfurt 3 Şubat 2012 tarihinde çöplükte ezilerek imha edildi. YENİDÜZEN “imha belgesine” de ulaşırken söz konusu belgede imha sebebi “zehirli olması” gösterildi.  

Daha önce yapılan tartışmalarda greyfurtların Dikmen Çöplüğü’ne getirileceği yönündeydi.

Zehirli neoron madde içeren ürünleri ihraç etmeye çalışan Portex Ltd yetkilisi Reha Yılmazcan mağdur olduklarını belirterek meselenin ülkeyi ilgilendirdiğini ve bu olaydan ekonominin etkilendiğini iddia etti. 8 tırdan 6 tırın ürününün sıkıldığını söyleyen Yılmazcan, İran ve Irak’a ihracat yaptıklarını söyleyerek haberin İran’a ulaştığını belirtti. Ortalama 100 bin TL zarar ettiklerini belirten Yılmazcan, Kuzey Kıbrıs’ın ekonomisinin bu konudan fazlasıyla etkilendiğini savundu.

 

Levent Özdağ’ın haberi bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1319 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler