1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. NEREDE BU PROGRAM?
NEREDE BU PROGRAM?

NEREDE BU PROGRAM?

Örgütler katıldı, ‘Ekonomik Program’ çalışıldı, herkes fikrini söyledi ama program herkesten gizlendi, Sunat Atun’un çantasında Türkiye’ye uçtu HALKTAN GİZLENİYOR MU?.. 2013-2015 dönemi için hazırlanan ve Ekonomi ve Enerji Ba

A+A-

 

 

Örgütler katıldı, ‘Ekonomik Program’ çalışıldı, herkes fikrini söyledi ama program herkesten gizlendi, Sunat Atun’un çantasında Türkiye’ye uçtu

 

HALKTAN GİZLENİYOR MU?..

2013-2015 dönemi için hazırlanan ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un ‘halkın eseri’ dediği ve Türkiye’de masaya yatırılan Ekonomik Program kamuoyundan gizleniyor. 

 

HERKES HABERSİZ…

Programın hazırlanmasında çalışmalara katılan örgütlerin temsilcileri, nihai programın kendileri ile paylaşılmadığını belirtirken, Bakanlar Kurulu’nun onayladığı, Bakan Atun’un sunduğu raporda, çalışmalarda sunulan görüş ve önerilerin olup olmadığından da habersiz.

 

Otelciler Birliği Direktörü  Ayşe Dönmezer, “Raporun son halini görmek isterdik. Son  rapor açıklansaydı iyi olurdu”

Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Hürrem Tulga,  “Masada ne var bilmiyoruz”

Ekonomist Ünal Akifler, “Sadece görüşler sunuldu, plan, program hazırlanmadı…”

GİAD Başkanı Arsen Angı, “Ekonomik Program'ın son hali kamuoyuyla paylaşılmadığı için bilgimizde değil”

KAMU-SEN Başkanı Mehmet Özkardaş:  “İlk toplantıda ortaya koyduğumuz görüş ve önerilerin tutanaklara girip girmediğini görmek için tutanakları görmek istedik, göstermediler”

 

 

 

ÇALIŞAN ‘EKONOMİK PROGRAM’DA NELER VARDI?

 

Ekonomik Programı’nda hazırlanmasında çalışan örgütler, kendi görüş ve önerilerinin yanı sıra, ‘tehdit’ gördüklerini de not etti.

Örgütlerin katıldığı çalışmalarda not edilenler arasında, madde madde ‘Güçlü yanlar’, ‘Zayıf yanlar’, ‘Fırsatlar’ ve ‘ Tehditler’ de yer aldığı öğrenildi.

Tehdit ve zayıf yanlarda çok yüksek oranda fikir birliğinin olduğu öğrenilirken, örgüt temsilcileri not ettikleri maddelerin son raporda yer alıp almadığındansa emin değil.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1011 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler