1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Nerede bu devlet!
Nerede bu devlet!

Nerede bu devlet!

Başarılı tenisçimiz Eliz Maloney kendisini bir adım daha ileriye taşıyabilmek adına İngiltere’nin Bournemout şehrinde bulunan "High Performance Centre" West Hans Tennis Club’a 45 günlüğüne bir programa dahil oldu. Ancak yıllardır antrenörl

A+A-

Başarılı tenisçi Eliz Maloney, İngiltere’de teniste kendini geliştirme adına 45 günlük bir programa davet edildi. Eliz’in bu noktalara gelmesinde büyük payı olan  antrenörü Yusuf Yönlüer  ise maddi olanaksızlardan dolayı Eliz’in yanında olmayacak!

 

Nerede bu devlet!

 

·        “YANINDA OLMAK İSTERDİM”... Yönlüer: “Bende İngiltere’de Eliz’in yanında olmak isterdim ancak maddi olanaksızlıklardan dolayı onu ailesiyle birlikte yollamak zorunda kaldık. Ümit ederim ki gelmesine bir hafta kala Eliz’in yanına gider ve orada sporcuma uygulanan programı yakından takip ederim”

 

Başarılı tenisçimiz Eliz Maloney kendisini bir adım daha ileriye taşıyabilmek adına İngiltere’nin Bournemout şehrinde bulunan "High Performance Centre"  West Hans Tennis Club’a 45 günlüğüne bir programa dahil oldu.  

Ancak yıllardır antrenörlüğünü yapan ve Eliz’in gelişmesinde çok önemli katkıları olan Antrenörü Yusuf Yönlüer, maddi olanaksızlardan dolayı sporcusunun yanında olamayacak. Bu noktada devletin antrenör Yusuf Yönlüer’e destek vermesi gerekirken, Yönlüer  maddi olanaksızlık nedeniyle sporcusuna katkıda bulunamayacak.

9 Temmuz’da adamızdan ayrılan KKTC Ektam Pepsi ve TELSİM’in sponsor olduğu Eliz Maloney 18 Ağustosa kadar akademide kalacak.

Günde 4-5 saat arası eksik yönlerini gidermek için antrenman yapmaya başlayan genç yetenek oradaki çalıştırıcıları tarafından tam puan aldı.

 

YÖNLÜER’E RAPOR HAZIRLANACAK

45 günlük süre zarfında 2 kez 12 yaş turnuvalarına da katılacak olan Eliz, ayrıca akademide bulunduğu süre içerisinde antrenörü Yusuf Yönlüer’e de Eliz’le ilgili ayrıntılı bir rapor hazırlanacak.

Eliz’in antrenörü Yusuf Yönlüer yaptığı açıklamada, “Eliz hepimizin de bildiği gibi önü açık çok yetenekli bir tenisçi. Onun bu yeteneğini daha iyi kullanabilmesi için gerçek profesyonel ortamlarda bulunması gerekmektedir. Bugün ilk 100 içerisine giren başarılı tenisçilerin tenis hayatına baktığımızda onlarında bu yoldan geçtiğini görmekteyiz. Eliz’imize bizde bu imkanları sağlarsak onu da 3-4 yıl sonra bu başarılı tenisçilerin arasında görebiliriz” şeklinde konuştu.

 

“ELİZ’İN YANINDA OLMAK İSTERDİM”

Yönlüer konuşmasına devam ile en çarpıcı açıklamayı yaptı: “Bende İngiltere’de Eliz’in yanında olmak isterdim ancak maddi olanaksızlıklardan dolayı onu ailesiyle birlikte yollamak zorunda kaldık. Ümit ederim ki gelmesine bir hafta kala Eliz’in yanına gider ve orada sporcuma uygulanan programı yakından takip ederim” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 973 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler