1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Nerde hata yapıldı
Nerde hata yapıldı

Nerde hata yapıldı

Üç yıl önce kapanma noktasına gelen bir kulübü bu noktadan alıp Süper Lig’e taşıdılar. Dağılan camiayı toparladılar ve camiaya yeni gençler kazandırdılar. Süper Lig standartlarının üzerinde bir takım kurdular. Hiç bir fedakârlıktan kaçınmadılar. Ama

A+A-

 

 

 

Üç yıl önce kapanma noktasına gelen bir kulübü bu noktadan alıp Süper Lig’e taşıdılar. Dağılan camiayı toparladılar ve camiaya yeni gençler kazandırdılar. Süper Lig standartlarının üzerinde bir takım kurdular. Hiç bir fedakârlıktan kaçınmadılar. Ama arzuladıkları başarıyı kendilerine göre bu sezon bir türlü yakalayamadılar.

Peki, başarı kriteri nedir? Şampiyonluk mu? İkinci, üçüncü veya dördüncü gelmek başarısızlık mı?

Bence şampiyon olmayı hala daha başarı ölçüsü olarak görürsek futbolda bir adım ileri gidemeyeceğiz demektir.

Geçmişte şampiyon olup da bugün kapanma noktasındaki kulüplerin neden bu noktaya geldiklerini herkes iyi analiz etsin. Bu nedenle alt yapıya verdiği önemle, oluşturulan kulüp bünyesiyle ve geleceğe dönük yatırımlarıyla mevcut yönetimi başarılı buluyorum. Yenicami’nin mevcut yönetimi bu yönetim tarzını devam ettirmelidir diye düşünüyorum.

Tatlısu için küme düşme zillerinin çok yakından geldiği apaçık ortada. Acil galibiyetlere ve puanlara ihtiyacı var. Ama görünüm hiç de iç açıcı değildir.

Güzel bir zemin ve futbol için nefis bir gündü. Maça Yenicami 4-2-3-1 düzeninde Tatlısu ise müdafaada dört adamla adam adama oynadılar. Hücumu ise Yenicami’nin kaybedeceği toplarla kontra atak olarak düşündüler. İlk yarı boyunca maç Tatlısu defansı ile Yenicami forvetleri arasında geçti. Yenicami birçok gol pozisyonu harcadı. Gol ise ilk yarının sonlarında kullanılan korner atışında defanstan ileri çıkan Okan’ın kafa vuruşundan geldi.

İkinci yarıya Tatlısu sakatlanan kaleci Mehmetemin’in yerine Özgür’ü alarak oyuna başladı. İlk pozisyonu da Tatlısu Morris ile buldu. Müsait pozisyonda golü kaçıran Tatlısu iki dakika sonra ikinci golü kalesinde gördü ve maç bundan sonra tamamen Yenicami’nin kontrolünde geçti. Yenicami beş gol attı ama attığının en az iki kati kadar da pozisyonu harcadı.

Yenicami’de genç Ünal’ın yavaş yavaş takıma monte edilmesi doğru bir karar. Ama Hascan ve Ercan gibi gençleri de bu takma monte etmek teknik heyetin görevidir diye düşünüyorum. Hele maç üç sıfır olduktan sonra oyuna Uçaner yerine bu gençlerin alınması gerekirdi.

Yine de bu galibiyet Yenicami için ileriye dönük cılız mum ışığının hala daha yanması anlamına geliyor.

Kalan beş hafta ne getirir bekleyip göreceğiz.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 557 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler