1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. NELER DUYUYOR BU KULAKLAR, NELER...!
NELER DUYUYOR BU KULAKLAR, NELER...!

NELER DUYUYOR BU KULAKLAR, NELER...!

"Elit bir kesimin gerekli olduğuna kalpten inanıyorum. Vatandaşlar kendi kendilerine bırakılırsa, demokratik bir vatandaş olmaya yetileri yoktur. Bunu oluşturacak bir elit kesime ihtiyaç var." "Halkla baş etmenin yolu onların korkularını manipüle etmekti

A+A-"Elit bir kesimin gerekli olduğuna kalpten inanıyorum. Vatandaşlar kendi kendilerine bırakılırsa, demokratik bir vatandaş olmaya yetileri yoktur. Bunu oluşturacak bir elit kesime ihtiyaç var."

"Halkla baş etmenin yolu onların korkularını manipüle etmektir... Biz Kıbrıs'ta bunu kendi amaçlarımız için kullandık, sokaktaki adamın sağ duyusuna güvenilir mi? Yukarıdan birileri bunları yönetmeli."

"Kıbrıs'ın entel liderliği çöktü gardaşcım... Atıl kalacağı da ortadadır. Şimdi karşımızda kendini küçük düşürmekle öğünen adamlar var!"

"Mevcut toplumsal yapı ne olursa olsun, onu kabulleniyoruk artık hoca'm. Uyum sağlamakta üstümüze yok... sıkma canını be hoca'm, giden Türk gelen Türk nasılsa!..."

"Son teknoloji sağlık kurumları yapmaya başladılar hoca'm; dünyadaki en son tedavi yöntemleri ada'ya geliyor... ama; dünyadaki hukuk sistemini kendi sistemimize getirmeyi düşünemedik daha, ne dersin hocam? Ona göre buna göre hukuk anlayışına devam..."

"Sadece Lefkoşa değil, KKTC'nin açık bir kanalizasyona, çöplüğe dönüşmüş olması, siyasi iktidar noktasında yer bulmuyor; yani insan siyasetin değerli bir öznesi değil mi? Yoksa, varsa da yoksa da kurultay..."

"Hade da gene eyiyik; hacı-hoca da getiriyorlar bize... ahlâki kılavuzluk yapacaklar... millet terapist parası vermekten gurtulacak..."

"Basın yayın organlarından üzerimize sıçratılan, sahte, yapay suçlamalar var...
Uyan Mehmet hoca'm, uyan...
Bu toplumda dostluklar simgeseldir. İyi izlenim uyandırma stratejisiyle sürdürülür... başkalarıyla eğlence dışında hiçbir şey paylaşamaz sendikacılarımız. Hiçbir sosyal olguda ittifak edemezler onlar... Kalkınma Planı yapmaya ne gerek var? Adamlar Plan değil Pilav isterler ..."

"Kimin hakikatı? AKP'nin Türk -İslâm sentezi geleneğinin dışında bir anlayış var mı Hoca!..."

"Benim kızım riyakâr mıdır?, diyerek düşündüğüm oldu hocam... Hali vaktimiz yerindedir çok şükür. Buna rağmen kızım ülkesine geri dönmedi! tatile geldiğinde sordum:

- Kızım neden eğitimden sonra oralarda kaldın ?
 Cevap:
- 'Alternatif değer ve yaşam biçimleri beni etkiledi baba, ilişki tarzları bambaşka bir biçimde tecrübe ediliyor...'

Yani hoca'm gençlerimiz bizim değer ve yaşam tarzımızı benimsemiyor, toplumsal baskılar arttı, bu baskılara başkaldırmaktansa, pasaport cepte başka ülkelerde bağımsızlık arayışı içerisine giriyorlar"

"Ahbap-çavuş ilişkileri CTP içerisinde nasıl gider hoca'm... ha! bana sakın bizde ölçüsüz bir açgözlülük yoktur deme..."
"Hocam'ı rahat bırak be Osman, gurtaracak CTP bizi da alsın Nobel ödülü...!"

" "O" adamların yanında dolaş dolaş, Popüler Demagog oldun çıktın senda hocam!..."

"Mehmet mangalı yakacam akşama beklerim ! Şeftalicikler, şişcikler hazırdır...Senin dediğinden, kültürümüze sahip çıkacayık çat çi... gecikme, son dakika bize gol atma haa!"

ALINTI BİR ŞİİR

"Bir kulağımdan girip, diğerinden çıkmıyor söylenenler…
Her birini yazıyorum aklıma birer birer..
Gidişlerin anlamını iyi biliyorum şimdilerde..
Ve gelenlere dair korkularım çoktandır…
Yani, büyüyorum…
Ve büyüdükçe, susuyorum git gide...

İçim kanıyor..
İnadına susuyorum !
Sustukça, koparıyorum her bir parçamı bedenimden…
Duygularım bende hükümsüz şimdi…
Düşlerim yarım…

Yalnızlığın kapıları kapanmış yüzüme…
Ruhum bir orada bir burada…
Gel- gitlerde firari çocukluğum…

Şimdi bir balonum olsaydı…
Kırgınlığı, yalnızlığı, hüzünü, acıyı…
Bildiğim, bilmediğim ne varsa içine doldursaydım…
Ve bıraksaydım boşluğa..
Hayallerim kalsaydı sadece geride…
Keşke'nin diğer anlamı bu bendeki..
Belki de bir mucize beklediğim…
Nicedir kendimi kandırıyorum..
Artık sus yüreğim !" (Alıntı...)

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 838 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler