1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Nefes kestiler
Nefes kestiler

Nefes kestiler

Dün, Serdarlı’da oynanan Telsim Süper Lig’in bir anlamda Magusa bölgesi karşılaşmasında Serdarlı ile MTG adeta nefes kesen bir karşılaşmada 1-1 berabere kalarak, puanları paylaştı. Aslında, bu karşılaşmanın hakkı beraberlikti. İki takımdan

A+A-

 

Dün, Serdarlı’da oynanan Telsim Süper Lig’in bir anlamda Magusa bölgesi  karşılaşmasında Serdarlı ile MTG adeta nefes kesen bir karşılaşmada 1-1 berabere kalarak, puanları  paylaştı.

Aslında, bu karşılaşmanın hakkı beraberlikti. İki takımdan biri kaybetseydi, çok yazık olacaktı kaybedene.

Serdarlı 14 Ağustos Stadı’nın dolü tribünleri önünde bir pozisyon hariç, mükemmel bir maç yöneten Serkan Şimşek’in başlama düdüğü ile atağa kalkan konuk MTG oldu.

Oyuna fırtına gibi başalyan MTG, iki genç futbolcusu Uğur-Osman ikilisinin geliştirdiği ataklarda Serdarlı kalesini adeta topa tutarken, eski günlerini anımstan bir futbol sergileyen orta sahada bir maestro gibi  Derviş Kolcu ve defanstan sürpriz çıkışlar yapan Kadir Hakel ile Serdarlı’yı adeta teslim aldı.

Kadir Hakel ile birlikte sol kanattan bindirmeleriyle Serdarlı defansını şaşkına döndüren Sami Ergazi’nin getirdiği toplarda Diallo ile Osman biraz dikkatli olsalardı, daha ilk yarıdan MTG, çok kötü bir gününde olan Serdarlı’da tarihi bir fark elde edebilecekti.

Mağusa Türk Gücü’nün golünde Sami Eragazi’nin getirdiği topta, Derviş Kolcu’nun pasında  maçın bir diğer yıldızı Uğur topu mükemmele yakın bir vuruşla ağlara göderirken, Serdarlı defansı uyumaya devam ediyordu.

Karşılaşmanın ilk yarısını domine eden MTG’nin ikinci yarıda bu temposunu devam ettireceği ve farka gideceği düşünülürken, maçın ilk yarısında kış uykusunda olan Serdarlı devre arasında antrenörleri Ali Özçalışkan’dan zılgıç yemiş olacaklar ki, ikinci yarıya fırtına gibi başladı.

Tabii, bu olumlu gelişmede ilk yarı boyunca defansın ortasındaki stoperlerden biri olan ve rakip MTG karşısında her aldığı topu kaybeden Kaan Arsu’nun yerine Serdar’ı alması oldu.

Bu bölgeyi toparlayan Özçalışkan sağ kanatta harikalar yaratan Ali Küçükoğlu, Ertan Bulut ve sahanın en yaşlı futbolcusu olmasına rağmen, canını dişine takarak, orta sahayı toparlayan Ufuk Fırat’tan oluşan mobilize birlikler hareket edince, MTG defansı çatırdamaya başladı.

İşte, böyle bir dakikada Ali Küçükoğlu’nun rakiplerini adeta ipe dizer gibi geçtiği pozisyonda Mete Sağır’a ikram ettiği pasla takımının yenilgiden kurtaran futbolcu oldu. Tabii, bu arada Mete’nim takipçiliği de önemliydi.

Sakın, bu golle MTG teslim olmadı sanmayın. 73.dakikada gelen bu golle her iki takımda kora kor mücadele verirken, net pozisyonlar yakalamaya başladılar.

Ne var ki, uzatmaların son dakikasında Faye’nin direğe vuran şutu ilahi adaletin tecelli etmesini sağladı. Bu da, maçı kaybedene yazık olacağı olgusuydu. Bir de, bu maçta Ahmet Ogan’ın 56 dakkada Uğur’un yerine oyuna aldığı 16 yaşındaki Hasan Büke isimli bir futbolcu vardı ki, MTG forvetine hareket getirirken, yakalanan pozisyonlarında mimarı oldu. Bu çocuğa dikkat diyorum.

Genelde, çok iyi bir maç yöneten Serkan Şimşek, 76. dakikada gelişen Serdarlı atağında, maçın yıldızı Ali Küçükoğlu’nun pasında topla buluşan Faye’nin pozisyonunda yardımcı hakem Ahmet Dayı’nın yanlış bayağına uyarak iptal etmesi dışında verdiği kararlar ile maçın en iyilerinden biriydi.

Ahmet Dayı’nın bayrağına da uyması hataydı. Çünkü, kendisi de pozisyona yakındı. Evet, her  iki takımın da hak ettiği Mesarya güneşi altında oynanan karşılama belki de sezonun en güzel karşılamalarında biriydi. Alkışlar Serdarlı’ya, MTG’ye ve Serkan Şimşek’e.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 915 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler