1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Nefes kestiler
Nefes kestiler

Nefes kestiler

Telsim Birinci Ligi’nde mücadele eden Görneç’in ezeli rakibi, ebedi dostu Serdarlı’nın, bu sezon Telsim Birinci Ligi’ne yükselmesiyle Serdarlı’nın yeniden start alan Serdarlı-Görneç rekabeti dün, Serdarlı 14 Ağustos StadıR

A+A-

 

 

Telsim Birinci Ligi’nde mücadele eden Görneç’in ezeli rakibi, ebedi dostu Serdarlı’nın, bu sezon Telsim Birinci Ligi’ne yükselmesiyle Serdarlı’nın yeniden start alan Serdarlı-Görneç rekabeti dün, Serdarlı 14 Ağustos Stadı’nda bir kez daha yaşandı.

Aylardır, yakın komşu bu iki köyde konuşulan bu maçı tribünleri tıklım tıklım dolduran bayan ağırlıklı Serdarlı ile Görneç seyircileri heyecanla izledi.

Dünkü karşılaşmanın doksan dakikasında topun bir o kalede, bir bu kalede görünmesi, seyircileri hop ayağa kaldırırken, izleyenlerin adeta nefesini kestiler. Bu anlamda, Mesarya’nın bu iki çok sevdiğim takımlarını ayakta alkışlamak isterim. Hem mücadelenin, hem de maç sonrası centilmenliğin yaşandığı Serdarlı 14 Ağustos Stadı böylece tarihi bir maça tanık oldu.

Dünkü karşılaşma hariç, bugüne kadar oynanan sekiz maç sonucunda bu iki takım arasındaki puan farkının sadece üç olması, üst sıraları hedefleyen Serdarlı ile Görneç’in bu maça bir o kadar farklı bakmasına neden oldu.

İşte, bu heyecanlı ve gergin ortamda başlayan karşılaşmaya hızlı başlayan taraf, ev sahibi Serdarlı oldu. Deneyimli, büyük yıldız Ufuk Fırat yönetiminde orta sahayı ele geçiren Ali Özçalışkan’ın öğrencileri Salih Küçükoğlu, Özgür Tezkan, Mustafa Yorgancı ve Kaan Arsu ile Görneç yarı sahasına yerleşti. Ne var ki,  ortadan golcü Serdar Özer ile topu kullanmak isteyen Serdarlı’nın karşısında Davut, Günay, Haşim, Ümit ve Burçin ile orta sahayı kalabalık tutan Görneç Teknik Direktörü Erol Çağaloğlu bu taktiğinde başarılı olunca Özçalışkan, bu kez Ufuk Fırat ile Ali Küçükoğlu’nun kanatlardan getirdiği toplarla etkili olmaya çalıştı.

Bu ataklarda kalabalık Görneç defansına bir duvar gibi vuran Serdarlı, bu kez Ufuk Fırat, Serdar Özer ve Salih’in uzaktan denediği şutlar İle gol bulmayı düşündü.

Ne var ki, Görneç defansını bu şekilde delen Serdarlı’nın karşısına bu kez Görneç’in deneyimli kalecisi maçın yıldızı Salih Işık çıktı. Aslında doksan dakikanın geneli düşünüldüğünde en az beş net pozisyonu kurtaran Salih Işık, dün alınan bir puanın veya son dakikada Altay’ın golü atması halinde kazanılacak üç puanın kahramanı olacaktı.

Karşılaşmaya kuş bakışı ile bakıldığında, oyun stratejisini hücum üzerine kuran Ali Özçalışkan’ın Serdarlı’sı, doksan dakikanın büyük bir bölümünde oyunu domine eden taraftı.

Buna karşılık, Erol Çağaloğlu’nun Görneç’i ise, oyun stratejisini Serdarlı’yı orta sahadaki markajıyla nefes aldırmamaya ve kaptığı toplarla süratle çıkacağı kontrataklara bağlamıştı.

Aslında, iki takım da bu stratejilerinde başarılı oldu. Ne var ki, karşılarına Görneç kalecisi maçın yıldızı Salih Işık ile Serdarlı’nın başarılı kalecisi Hamit Koç çıktı.

Bu arada iki takımında ama özellikle, Serdarlı seyircisinin büyük tepki gösterdiği orta hakem Fehim Dayı bana göre yaptığı bazı hatalara rağmen güzel bir maç yönetti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1063 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler